Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO Vietnam’da da Yasaklandı

Pokemon GO fırtınasının tüm hızıyla sürdüğü açık, oyun ile ilgili son ilginç gelişme Vietnam‘dan geldi. Hükümetin kararına bakılırsa Pokemon GO ofislerde engellenecek. Gerekçede oyunun insanları özellikle trafikte olumsuz etkilediği belirtiliyor.

Niantic’in popüler sanal gerçeklik oyunu Vietnam‘da 6 Ağustos‘ta resmen oyuncularla buluşturuldu, Vietnam Bilgi ve İletişim Bakanlığı‘nın açıklamasına bakılırsa o günden sonra binlerce oyuncu oyunu akıllı telefonlarına indirip oynamaya başladı. Tabii bu durum esasında sürpriz değil çünkü Vietnam‘da akıllı telefon pazarı tıpkı Tayland ve Filipinler’de olduğu gibi hızlı şekilde büyümekte.

Pokemon GO Vietnam’da da Yasaklandı

pokemon-go-vietnam-da-yasaklandi 1

Pokemon GO Vietnam‘da Komünist Parti ofislerinin bölgesi ve yakınlarında; devlet, ordu ve ulusal savunma alanlarında ve diğer kısıtlanmış bölgelerde resmen yasaklandı. Hanoi trafik polisi yöneticilerinden Nguyen Minh Duc’un açıklaması da oyunun trafik güvenliği açısından önemli bir tehdit olduğunu gösteriyor. Bu konuda haksız da görünmüyor, bir sürücünün direksiyon başındayken elinde akıllı telefonla Pokemon peşinde olması şüphesiz büyük bir tehlike.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Oyun daha önce İran‘da engellenmiş ve Endonezya‘da polis memurlarının görev sırasında oynamasına yasak getirilmişti. New York‘ta ise cinsel suçlar nedeniyle şartlı tahliye edilen kişilerin bu oyunu oynaması yasaklanmıştı.