Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Engellenmemek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Pokemon GO’da engellenmemek için dikkat etmeniz gereken noktalara değineceğiz. Bildiğiniz gibi Pokemon GO‘nun yapımcısı Niantic geçtiğimiz günlerde oyunda çeşitli yöntemlerle hile yapan ve kullanıcı sözleşmesini ihlal eden oyuncuların kalıcı olarak engelleneceğini duyurmuştu. Oyunculardan bize ulaşan bilgiler de çeşitli üçüncü parti araçları kullananların hesaplarının engellenmeye başladığı şeklinde oldu. Bu konunun kullanıcılar açısından netlik kazanması için geçici yasaklama “soft-ban” ve kalıcı yasaklama yani “perma-ban” ı anlatan bir rehber yayınlamıştık. Şimdi dilerseniz Pokemon GO’da engellenmemek için ne yapmalı ya da daha doğru ifadeyle ne yapılmamalı konusuna geçelim.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Pokemon GO’da Engellenmemek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Pokemon GO'da Engellenmemek İçin Nelere Dikkat Edilmeli 1

Bu sorunun en basit cevabı Hizmet Şartları’nı ihlal etmemek olarak verilebilir. Ücretli / ücretsiz tüm oyun ve uygulamaları kullanarak zaten bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılıyoruz. Tabii bu maddeleri hiç kimse okumuyor ancak hepimizin bu kurallara uyması zorunlu, aksi halde sonuçlara katlanmayı göze almak gerekiyor.

Niantic’in en hassas olduğu konu bot uygulamaları. Oyun dosyaları üzerinde değişiklik yapan bot geliştiricileri ve bu araçlardan yararlanarak oyunda hızlı ilerleme kaydeden oyuncular kalıcı olarak engelleniyor.

GPS spoofing yani konum verisini çeşitli yöntemlerle değiştirerek oyunda işleri kolaylaştırmak da bir diğer ban sebebi. Bu noktada özellikle belirli konumlara özgü Pokemon’ları yakalamak engellenmeyi kolaylaştırabilir. (GPS spoofing konusunu merak edenler buradaki rehbere göz atabilir.)

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Engellenmeye neden olabilecek bir diğer unsur da emülatör kullanımı. Bildiğiniz gibi Pokemon GO çeşitli emülatörler aracılığıyla Windows / Mac OS işletim sistemli bilgisayarlarda da çalıştırılabiliyor. Pokemon GO’yu bu şekilde oynayanlar kalıcı engelleme – “perma ban” ile karşı karşıya kalabileceklerini unutmamalı.

Özetle Pokemon GO’da engellenmemek için üçüncü parti uygulama, bot, emülatör ve GPS spoofing gibi yöntemlerden uzak durmak gerekiyor. Zaten oyunun eğlencesi sokak, park, cadde, dağ, tepe demeden arayışta olmakta değil mi?