Kategoriler
Apps & Oyunlar

Yeni Pokemon’lardan En Güçlüsü Ortaya Çıktı: Turtonator

Pokemon Sun and Moon’un en yeni fragmanı ilk kez geçtiğimiz saatlerde Gamescom’da izleyicilerle buluştu. Fragmanda yer alan Pokemon’lardan Turtonator şüphesiz en ilgi çekeniydi. Yaratık hakkında bir diğer ilginç şey de tanıtılanlar arasında en güçlüsü Pokemon olması.

Turtonator

Turtonator

Turtonator bir Ateş/Ejderha Pokemon’u olma özelliklerine sahip. Her şeyden çok bir kaplumbağayı andıran görünümü ayrıca ilgi çeken detaylardan biri. Zira oyunda çok fazla örneği bulunmayan bir konsept. Bunların dışında hikaye anlamında Pokemon volkanların yanında yaşayan bir tür olarak düşünülmüş.

Turtonator güçlü kabuğu sayesinde yüksek defansa sahip bir Pokemon olacak. Hatta defansının serinin diğer tüm Pokemon’larından daha büyük olacağı iddialar arasında. Kendisini eğer Pokemon GO‘da görürsek muhtemelen en iyi gym tutan Pokemon’lardan biri olacak.

Turtonator’ın Sun and Moon’da diğer Pokemon’ların saldırıları ile patlayan bir bomba mekanizması oluşturma yeteneği olacak. “Shell Trap” ismindeki bu özel hareketi kendisinden çok saldıran Pokemon’a yüksek hasarlar verecek.

Sun and Moon’un 18 Kasım’da Nintendo 3DS konsolları için yayınlanması bekleniyor. Bu süreçte birçok yeni Pokemon’un daha tanıtımı yapılacaktır. Pokemon ailesine katılan bu yeni Pokemon’lardan bazılarının Pokemon GO’ya da geleceğini unutmayın.