Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO Turu: Avrupa’daki Maliyeti 200 USD

Avrupa ve ABD‘de kolları olan dünyaca ünlü bir tur şirketi Pokemon GO‘nun popülaritesinden nasibini almış görünüyor. Çeşitli Pokemon noktalarının gezdirildiği bir turun kişilere maliyeti 200 USD’yi buluyor.

Pokemon GO Turu

Pokemon GO‘nun çeşitli organizasyonların gelirlerine olumlu yönde etki ettiği bir gerçek ancak böylesi bir örnek ilk defa görülmekte. Şirketin tur haritası nadir Pokemon’ların sıklıkla görüldüğü noktaları ve Pokestop’ların yoğun olarak bulunduğu yerleri içine alacak şekilde çizilmiş. Tur hem yürünerek hem de araçlarla tamamlanıyor ve şimdilik ABD ile Avrupa ülkelerinin bazılarında düzenleniyor.

Pokemon GO Turu

ABD merkezli ve dünyaca bilinen Travelocity şirketinin bir alt kuruluşu olan Viator tarafından hayata geçirilen tur fikri şu an da 13 farklı şehri kapsıyor. Bir turun uzunluğu en kısa 90 dakika. Turlardan bazıları Wi-Fi erişim noktası imkanı ile geliyor. Tur süresi ve telefonu şarj etme imkanının olmaması düşünüldüğünde katılımcıların yanlarında bir ek batarya getirmeleri tavsiye ediliyor.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

Tur fiyatları şehre göre değişiklik gösterebiliyor. ABD’nin Tennessee eyaletindeki Memphis kentinde turun bedeli 18 USD iken bu Viyana, Avusturya’da 246 USD’yi buluyor. Tur ayrıca Bulgaristan, Almanya, İspanya, İtalya ve Hırvatistan gibi ülkeleri de kapsıyor. Tura gösterilen ilgiye bağlı olarak şirket bunu Türkiye’ye de taşımak isteyebilir. Zira buraya verdikleri turlar mevcut.