Kategoriler
Apps & Oyunlar

Ücretsiz Limitsiz Android VPN Uygulaması

Ücretsiz limitsiz Android VPN uygulaması ile karşınızdayız. Web tarayıcısı çözümleriyle tanıdığımız Opera yaklaşık 3 ay önce iOS işletim sistemli cihazlar için limitsiz ve ücretsiz VPN çözümünü kullanıcılarla buluşturmuştu. Uygulamanın Android versiyonu da geliştirildi ve artık Google Play uygulama mağazasından indirilebiliyor.

Ücretsiz Limitsiz Android VPN Uygulaması

Ücretsiz Limitsiz Android VPN Uygulaması 1

Opera Free VPN adını taşıyan uygulama Norveçli firmanın diğer VPN uygulaması Opera Max‘ten farklı. Bilindiği gibi Max internet trafiğinde sıkıştırma ve dolayısıyla veri paketlerinde tasarruf sağlıyor. Ancak Opera Free VPN standart bir VPN uygulaması, ancak ücretsiz ve limit içermiyor. Aboneliğe ihtiyaç duyulmuyor.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Uygulamayı akıllı telefonunuza yüklediğinizde öncelikle Wi-Fi ağınızın ne kadar güvende olduğunu test ediyor. Eğer sonuç A ise, durum iyi. Eğer F ise, en yakın pencereden kendinizi boşluğa bırakabilirsiniz. Tabii ki şaka yapıyoruz, bu durumda Opera Free VPN‘i kullanmalısınız.

Bu özellik Opera’ya göre Wi-Fi ağının herkese açık mı özel mi olduğunu, şifreleme durumunu, ağda kaç farklı cihazın yer aldığını, IP adresi ve lokasyonun belli olup olmadığını, ağdaki diğer cihazların verileriniz için takip uygulayıp uygulamadığını inceliyor.

Guardian özelliği ile Opera Free VPN’i kullanırken internet sitelerinde aktivitelerinizi izleyen reklam takip araçlarından da korunuyorsunuz. Araçta şu an sanal konum olarak beş farklı ülke tercih edilebilmekte: Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, Singapur ve Hollanda. Opera Free VPN varsayılan olarak size en yakın ülkedeki sunucularla bağlantı kuruyor ancak dilerseniz bunu elle değiştirebiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları