Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’ya Özel Meslek Alanı Ortaya Çıktı

Pokemon GO oynamanın yorucu bir iş olduğunu bunu uzun süre deneyimlemiş olanlar bilir. Bunun için bazen insanların işlerinden veya sevdiklerinden fedakarlıklar yaptığı durumlar dahi olmuştur. Peki bu son zamanların en popüler artırılmış gerçeklik oyununu hiç bir kazanç kaynağı olarak hayal etmiş miydiniz? İnanması güç ancak bu gerçekleşti!

Nostalji Zamanı! Pokemonlar Hangi Hayvanları Temsil Ediyor?

Pokemon GO’ya Özel Meslek

22 yaşındaki Ivy Lim isimli Pokemon GO oyuncusu resmi olarak dünyanın ilk “Pokemon Master‘ı” oldu. Singapur’lu bir şirketin Funzing.com üzerinden açtığı iş ilanına kısa süre içerisinde başvuru yapan binlerce aday arasından seçilen şahıs bunun için çok mutlu olmalı, zira bu yeni pozisyon için aldığı maaş ilana göre tam 1000 dolar. Peki kendisi ne iş mi yapıyor? 3 aylık program çerçevesinde günlük olarak diğer oyuncuları Pokemon GO’nun püf noktaları konusunda eğitiyor.

İlana başvuru yaptığı sırada 23. seviyede olduğunu ve 121 adet Pokemon yakaladığını belirten Ivy ne böyle bir iş ilanının gerçek olabileceğini ne de bu işe seçileceğini beklemiş. Ancak işi yakında başlayacak ve mesleğinin bir bölümü oyunculara oyunun püf noktaları, bazı sırları ve benzer daha birçok farklı yönü hakkında eğitim vermek olacak.

Pokemon GO‘nun henüz yolun başında olduğunu düşünürsek bu tarz şeylerin ileride daha da yaygınlaşması mümkün. Serinin sahip olduğu 700’den fazla Pokemon ve Niantic’in oyuna getireceği heyecan verici yenilikler ile Pokemon GO büyümeye devam edecektir. Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Sizce bir Pokemon GO eğitmeninden kurs almak gerekli mi?