Kategoriler
Rehberler

Bilgisayardan Android Araması Yapmak

Şimdi yazımızda yer vereceğimiz harika bir yöntem sayesinde Windows bilgisayarınızı kullanarak Android cihazınızdan telefon görüşmeleri yapabilecek ve hatta SMS gönderip alabileceksiniz

Bilgisayardan Android Araması Yapmak

Bu amaç için PC’de kullanacağımız uygulama çeşitli özellikler ile geliyor. Bunlar oldukça zengin ve şöyle sıralanıyorlar:

CallCenter Özellikleri

– Telefon kişilerini görüntüleme
– Arama kayıtlarını gösterme
– Arama geçmişinden ya da kişilerden çağrı başlatma
– SMS mesajlarını görüntüleme
– Kayıtlı kişiyi bulma
– Gelen çağrıları yanıtlama
– SMS mesajları ve gelen çağrılar için popup penceresi
– Ses ayarlarını yönetme
– Kopyalanmış olan numarayı tek tuşla arama
– Gelen çağrıları tek tuşla kabul etme
– Windows açılışında otomatik başlama

Şimdi izlenmesi gereken adımlara kısaca yer verelim. Uygulamaların hem kurulum hem de kullanım aşamaları oldukça basit tutulmuş.

Bilgisayardan Android araması yapmak
  • İlk önce Android cihazınızdan Remote Phone Call isimli uygulamayı yükleyin. Kendisi 15 günlük deneme süresi ile gelmekte ve memnun kalırsanız ücretli sürüme yükseltebilirsiniz.
  • Şimdi bilgisayarınızdan CallCentre uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Bu sayede Android cihazınıza yapılan çağrıları bilgisayarınızdan görüntülemiş olacaksınız.
  • İndirmiş olduğunuz programları hem mobil cihazınızda hem de Windows bilgisayarınızda başlatın.
  • Masaüstü bilgisayarınızdaki add wifi device kısmına telefonunuzdaki uygulamada çıkan IP adresini yazın. Ardından telefonunuzda beliren Wi-Fi şifresini Windows bilgisayarınıza girerek işlemi tamamlayın.

https://play.google.com/store/apps/details?id=justPhone.remotePhone&hl=tr

Bilgisayardan Android araması yapmak ve SMS görüntülemek hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. Siz de bu yöntemi kullanarak telefonunuzdaki tüm çağrıları tek bir tuşla masaüstü bilgisayarınızdan yönetebilirsiniz. Konu hakkında sorularınız için yorum bırakmayı unutmayın.