Kategoriler
Rehberler

Android’de Kilit Ekranı Mesajı Oluşturmak

Akıllı telefonlar özellikle üçüncü parti uygulamalar ile büyük oranda özelleştirilebilen cihazlar. Android de bu anlamda zengin bir esneklik sunuyor. Platforma dair hemen her şey kullanıcının isteği doğrultusunda değiştirilebiliyor. Yeni versiyon 7.0 Nougat ile bu daha da ileriye taşınmış.

Kilit Ekranı Mesajı Oluşturmak

Cihazlarını 7.0 Nougat’a yükselten kullanıcılar artık Ayarlar uygulamasının içinde yeni bir seçenek ile karşı karşıyalar. Kilit ekranında mesaj görüntülemeye yarayan bu seçeneğe Güvenlik bölümü üzerinden ulaşılıyor. Genellikle Konum Erişimi seçeneğinin altında bulunan Güvenlik başlığına gelindiğinde üzerine dokunmak yerine hemen yanında yer alan dişli simgesine basın.

android kilit ekranı mesajı

Bu dişli simgesi cihaz uykuya geçtiğinde kilitleneceği zamanı ya da güç tuşuna basıldığında telefonun kilitlenip kilitlenmemesi gibi seçenekleri belirlemenin yanında kilit ekranına mesaj eklemeye yarayan yeni bir özelliği de barındırıyor. Varsayılan olarak mesaj ekranı boş görünüyor ve üzerine basıldığında istenilen bir yazı girilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Kilit ekranında gösterilecek metnin karakter limiti bilinmiyor. Ancak bildirimlerle çakışmaması adına çok uzun tutulmaması yerinde olabilir. Yine de birçok notun ve bilginin gösterilebileceği faydalı bir fonksiyon olarak karşımıza çıkıyor. Kullanması da oldukça basit. Tek yapılması gereken mesajı girdikten sonra kaydetme butonuna basarak işlemi tamamlamak.

Kilit Ekranı Mesajı Oluşturmak

Birçok Android‘de mesaj gün ve saat bilgisinin hemen altında çıkıyor. Font boyutu ne yazık ki çok büyük değil. Bazı kullanıcılar için sorun olabilir. Ancak ilerleyen zamanlarda üçüncü parti çözümlerle bu ortadan kaldırılacaktır. Android’de kilit ekranı mesajı oluşturma hakkında bilmeniz gerekenler bunlardı. Daha fazla sorunuz için akillitelefon.com/forum sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.