Kategoriler
Rehberler

Android: Canlı Duvar Kağıdı Ekleme

Android işletim sistemleri ile birlikte uzun zamandır hayatımızda olan bir konu var: Canlı duvar kağıtları. Fakat sunulan seçeneklere baktığımızda çoğu zaman sayısı onu geçmeyen ve uzun süredir bildiğimiz canlı duvar kağıtları karşımıza çıkıyor. Android’de canlı duvar kağıdı ekleme oldukça kolay bir işlem ve size tavsiyemiz akıllı telefonunuzu böylece daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Android’de canlı duvar kağıdı ekleme için ihtiyaç duyabileceğiniz tek şey Google Play’den indirebileceğiniz basit bir uygulama.

Android’de Canlı Duvar Kağıdı Ekleme

Söylediğimiz gibi Android’de canlı duvar kağıdı ekleme işlemini asla gözünüzde büyütmeyin. Size tavsiye edeceğimiz uygulama akıllı telefonunuzun hafızasını işgal etmediği gibi ileri düzey root gibi işlemlere de gereksinim duymuyor. Elbette bizim için en önemli olan yönlerinden birisi de ücretsiz olması ve reklam içermemesi. Firma tarafından sağlanan verilere göre uygulama içinde 200’ün üzerinde canlı duvar kağıdı yer alıyor. Ayrıca GIF’leri ekleyip canlı duvar kağıdı haline getirme şansı var. Bir diğer önemli mevzu ise uygulamadaki canlı duvar kağıtlarının düşük işlemci gücü tüketecek şekilde optimize edilmiş olması. Yani gerçek hayata döndüğümüzde artık şarj canavarı canlı duvar kağıtlarının sonuna geçmiş oluyoruz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koncius.loopwall&hl=tr

Android’de canlı duvar kağıdı ekleme uygulamasının çalışma mantığı basit. İlginizi çeken kategoriye girip sunulan onlarca seçeneklerden birine karar veriyorsunuz. Sonra da seçeneğin canlı duvar kağıdı yapılmasını onaylıyorsunuz. Eğer ihtiyaç duyuyorsanız animasyon hızını veya efektin ekranınızda kaplayacağı alanı da ayarlar içinden belirleyebilme şansınız var.

Android'de Canlı Duvar Kağıdı Ekleme (1)

Android’de canlı duvar kağıdı ekleme uygulamasında karşınıza oldukça fazla seçenek getiriliyor. En azından akıllı telefonunuzun standart olarak sunduklarına kıyasla son derece fazla. Buradaki dokuz farklı kategoriden beğendiğiniz birini seçebilir veya My gifs’ten hafızanızda kayıtlı bulunan bir GIF’i duvar kağıdı haline getirebilirsiniz.

Android'de Canlı Duvar Kağıdı Ekleme (2)

Android’de canlı duvar kağıdı ekleme uygulamasında öncelikle efektin ön izlemesi karşınıza getiriliyor. Ayrıca efektin adı ve yapımcısının adı da burada yer alıyor. Beğenmeniz durumunda ayarlara geçebilir veya geri tuşu ile başka bir efekte göz atabilirsiniz. Efektler ilk etapta küçük olarak karşınıza getiriliyor ve tabii siz bunu sonradan ölçeklendirebilirsiniz.

Android'de Canlı Duvar Kağıdı Ekleme (3)

Eğer canlı duvar kağıdının tam ekran olarak görünmesini istiyorsanız büyüteç tuşunu kullanarak ekrana sığacak şekilde efekti büyütün. Android’de canlı duvar kağıdı ekleme uygulaması ayrıca size çerçeve rengini de özelleştirme şansı veriyor. Ek olarak ayarlar menüsü üzerinden animasyon hızını artırıp azaltma şansınız da var.

Android'de Canlı Duvar Kağıdı Ekleme (4)

Son derece güzel görünüyor değil mi? Siz şu anda pek göremiyorsunuz ama arka planda ağaçlar hafif şekilde oynuyor ve bizler bu sahneyi canlıymış gibi yaşıyoruz. Her gün güne bu sahne ile merhaba diyoruz. Elbette 200’den fazla seçenek var ve hepsi hoşunuza gidecek kapasitede. Android’de canlı duvar kağıdı ekleme uygulamasını seveceğinize dair şüphemiz yok. Sorularınız için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?