Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Uygulamaların iCloud Drive’ı Kullanmasını Önlemek

iOS 10‘da iCloud Drive depolama alanının beklenmeyen şekilde dolması sizi şaşırtıyorsa, bu durum iCloud’u aktif olarak kullanmakta olan bir ya da daha çok uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Peki, iOS 10’da uygulamaların iCloud Drive’ı kullanmasını önlemek için hangi yol izlenmeli?

iOS 10’da Uygulamalar ve iCloud Drive

Apple kullanıcıların dosya ve uygulama bilgilerini cihazları arasında kolaylıkla senkronize edebilmesi için geçtiğimiz yıllarda iCloud Drive‘ı piyasaya çıkarmıştı. iCloud hem dosya aktarımı hem de dosya güvenliği anlamında büyük bir görevi yerine getiriyor. Günümüzde birçok uygulama kullanıcı bilgilerini kaydetmek adına iCloud ile senkronize olarak çalışma özelliğine sahip.

iOS 10'da Uygulamalar ve iCloud Drive

iCloud depolama alanı oldukça değerli. O nedenle hangi uygulamaların bu alanı kullandığına dikkat etmek faydalı olabilir. Yalnızca önem verdiğiniz uygulamaların iCloud’a erişmesine izin vererek, depolama alanınızın istenmeyen biçimde dolmasının önüne geçebilirsiniz. Bunu yapmak içinse iOS bize kolay bir menü sunuyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü

iCloud erişimini kapattığınız uygulamaların verilerinizi yalnızca telefonunuzda saklayacağını ve uygulamanın silinmesi durumunda verilerin kaybolabileceğini unutmayın. Aşağıdaki adımları izleyerek hangi uygulamanın iCloud Drive’a erişmesi gerektiğini seçebilirsiniz.

  • iOS cihazınızdan Ayarlar uygulamasını çalıştırın. Ardından listeyi aşağı kaydırarak iCloud başlığına dokunun.
  • Sonrasında iCloud Drive‘ı seçin. Sıradaki ekran size iCloud’u kullanan uygulamaların bir listesini gösterecek.
  • iCloud’a erişmesini istemediğiniz uygulamaların yanlarındaki tuşu kapalı konuma getirmeniz yeterli olacak.

Bu adımları izlediğiniz takdirde cihazınızdaki tüm uygulamaların iCloud erişimini düzenleyebilir ve dilediğinizde ilk konumuna getirebilirsiniz. Konu hakkında daha fazla sorularınız için yorum bırakmayı veya Akillitelefon.com/forum adresinden yardım almayı unutmayın.