Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO Apple Watch’a Geliyor

Çarşamba günü gerçekleştirilen Apple özel etkinliğinde söz alan Niantic son zamanların en popüler artırılmış gerçeklik oyunu Pokemon GO‘nun yıl sonuna doğru Apple Watch akıllı saatleri için erişilebilir olacağını duyurdu.

Pokemon GO Apple Watch’a Geliyor

Pokemon GO‘nun Apple Watch versiyonu günlük aktivite kayıtlarını ve yakılan kalori miktarını tutacak. Uygulama aynı zamanda kullanıcıya yakınlardaki Pokemon ve PokeStop noktalarını bildirecek. Oyuncu ise saat üzerinde yaptığı bir kaydırma hareketi ile nesneyle etkileşime geçebilecek.

Pokemon GO Apple Watch'a Geliyor
Pokemon GO Apple Watch'a Geliyor
apple watch pokemon go 3

Niantic aynı zamanda konferansta Pokemon GO ile dünya üzerinde 4.6 milyar kilometre yol katedildiği bilgisini paylaştı. Bu ilginç bilgi daha sonra birçokları tarafından Güneş ile Neptün arasındaki mesafeye benzetildi. Konferansta ayrıca Pokemon GO Plus cihazının gelecek ay piyasaya çıkacağı duyuruldu. Bu cihaz bildiğiniz gibi Apple Watch gibi kolda taşınacak.

Pokemon GO Apple Watch'a Geliyor
Pokemon GO Apple Watch'a Geliyor

Pokemon GO 6 Temmuz’da ilk kez ABD’de piyasaya çıkmıştı ve bu geçen zaman içinde 50 ülkede daha yayınlandı. Umarız yakın zamanda içinde Türkiye de dahil olmak üzere geriye kalan ülkelerde çıkışını tamamlar ve biz de oyunun beklenen yeni güncellemelerini nihayet almaya başlarız.