Kategoriler
Rehberler

iPhone’da DFU Modu Nasıl Açılır?

DFU (Device Firmware Upgrade) modu aktifleştirildiğinde iPhone‘un bootloader açık olmadığında dahi iTunes ile iletişime geçmesini sağlıyor. Daha önemlisi ise iPhone ya da iPad‘in ters giden herhangi bir durumdan kurtarılmasında kullanılıyor.

DFU Modu Nasıl Açılır?

Jailbreak yaparken ya da mevcut Jailbreak’i devre dışı bırakırken DFU modunun yine aktifleştirilmesi gerekiyor. Aynı şey eski bir iOS beta sürümünü kurarken de geçerli. Eğer yeni bir iPhone 7 sahibi olmak istiyorsanız DFU’nun nasıl çalıştığını bilmek isteyebilirsiniz.

Adımları uygulamadan önce en güncel iTunes versiyonuna sahip olduğunuzdan emin olun. Aksi takdirde adımlar düzgün çalışmayabilir.

DFU Modu Nasıl Açılır?
  • Öncelikle iPhone 7‘yi bilgisayarınıza USB yardımı ile bağlayın.
  • Ardından iPhone’unuzu kapatın.
  • Sonrasında ise iPhone 7’nin sağ tarafında yer alan açma/kapama tuşuna 3 saniye boyunca basılı tutun.
  • Açma/kapama tuşu basılı durumdayken cihazın sol yanında bulunan ses kısma tuşuna basılı tutun.
  • Her iki tuşu da 10 saniye boyunca basılı tutmaya devam edin.
  • Son olaraksa açma/kapama tuşunu bırakın ancak ses kısma tuşuna 5 saniye kadar basmaya devam edin.
İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberindeki çift kişiler nasıl silinir?

Eğer ekranda cihazı iTunes’a bağlamanızı belirten bir logo ile karşılaşırsanız adımları tekrar uygulamayı deneyin. Ancak her şey yolunda giderse cihazınız başarıyla DFU moduna alınmış olacak ve iTunes’dan cihazınızı tanıdığına dair bir uyarı alacaksınız.

iPhone 7’de DFU modunun aktifleştirilmesi konusunda bilmeniz gerekenler bunlardı. Ekranda Apple ya da iTunes logosu çıktığında adımları tekrar uygulamayı unutmayın. Daha fazla sorunuz için akillitelefon.com/forum adresini ziyaret edebilirsiniz.