Kategoriler
Rehberler

Android: İşlemci Hızını Düşürme

Hepimizin bildiği gibi akıllı telefonlarda pil ömrünü uzatmak için bazı yardımcı uygulamalar var. Bunlardan bazıları yüklü uygulamalara odaklı olarak çalışıyor. Başlangıçta açılanlar düzenlenebiliyor, gereksiz yere bellek tüketenler kaldırılabiliyor veya bellek düzenli aralıklarla otomatik olarak temizlenebiliyor. Android’de işlemci hızını düşürme de pil ömrünü uzatmak için izlenebilecek yollardan biri. Özellikle üst seviye bir akıllı telefonunuz varsa, çoğu zaman yüksek frekansta çalışan işlemci, size gün içinde daha kısa pil süresinden fazla bir şey sağlamayacaktır. Bunu düzenlemek elinizde.

Android’de İşlemci Hızını Düşürme

Android’de işlemci hızını düşürme aslında bazı akıllı telefonların enerji yönetimi uygulamalarına dahil edilen bir özellik. Fakat kontrolü tam anlamıyla ele geçirmek istiyorsanız ek bir uygulamadan faydalanmanız şart.

https://www.apkmirror.com/apk/willi-ye/kernel-adiutor/kernel-adiutor-0-9-11-1-release/kernel-adiutor-root-0-9-11-1-android-apk-download/

İşlemci hızını düşürerek akıllı telefonunuzun tek bir şarjla kullanım süresini iki kata kadar yükseltebilmek elinizde. İşleme başlamadan önce ihtiyacınız olan tek şey akıllı telefonunuzun root yetkisinin olması. Henüz root yetkiniz yoksa, nasıl yapılacağını öğrenmek için forum sayfamızdan destek alabilirsiniz.

Android'de işlemci hızını düşürme 1

Kullanacağımız Android’de işlemci hızını düşürme uygulaması özellikle Türkçe ve reklamsız olmasıyla beğenimizi kazanmayı başardı. Uygulama açılır açılmaz karşımıza işlemci çekirdeklerinin ayrı ayrı hız ve yük yüzdesi değerleri getiriliyor. Grafiklerin altında ise işlemci, grafik birimi ve pilin sıcaklık değerleri ayrı ayrı görüntülüleniyor. Ek olarak sistemle ilgili farklı verilere de ulaşabilmeniz mümkün.

Android'de işlemci hızını düşürme 2

Android’de işlemci hızını düşürme uygulamasının en fazla avantaj sunduğu yönlerden biri işlemci çekirdeklerini devre dışı bırakabilmesi. Elimizdeki dört çekirdekli işlemcinin çekirdeklerini buradaki anahtarlarla kapatarak pil ömrünü ciddi şekilde uzatman elimizde. Ayrıca en düşük ve en yüksek işlemci frekanslarını belirlemek de kullanabileceğiniz en iyi yöntemlerin arasında. Tepe değeri düşük tutarak yine pil süresini ciddi şekilde artırabilirsiniz. Tabii çok da fazla düşük tutmamaya çalışın ki akıllı telefonunuz her uygulamaya takılarak yanıt vermesin. Android’de işlemci hızını düşürme için yapılacaklar işte bu kadar basit. Sorularınız varsa forum sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler