Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram’da İstenmeyen Yorumları Filtrelemek

Bir zamanların yalnızca fotoğraf düzenleme aracı ve bugününse en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram her gün milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Peki bu kadar yoğun bir biçimde kullanılan servisten gönderilen mesajların kullanıcının isteği doğrultusunda filtrelenebildiğini biliyor muydunuz? Instagram kullanıcılarına uygunsuz buldukları sözcüklerin otomatik olarak akışlarından kaldırılması imkanını sunuyor.

iOS 10'da Mesajlar'a Eklentiler Kurmak - Akıllı Telefon

İstenmeyen Yorumları Filtrelemek

Anahtar kelimeleri filtreleme tekniği üzerinden çalışan bu metod ile kullanıcının uygun bulmadığı sözcük grupları kullanılarak gönderilen mesajlar otomatik olarak gizleniyor. Bu aynı zamanda fotoğrafların altına yazılan mesajlar için de geçerli oluyor. Şimdi Android ve iOS‘de yer alan bu özelliğin nasıl kullanıldığını görelim. Adımlar her iki platform için de aynı.

İstenmeyen Yorumları Filtrelemek
  • Öncelikle Instagram uygulamasını çalıştıralım ve uygulamanın en son güncellemeleri aldığından emin olalım.
  • Ardından profil sayfamıza geçerek, ekranın sağ üstünde bulunan Seçenekler ikonuna dokunalım.
  • Sonrasında ise ekranı aşağı kaydırarak Ayarlar’ın altından Yorumlar başlığını bulalım.
  • Burada Uygunsuz Yorumları Gizle isminde bir seçeneği bulacağız. Bunu aktifleştirdikten sonra altta açılan kutucuğa görüntülenmesini istemediğimiz kelimeleri virgüllerle ayırarak girelim.
  • Yorumlarda ve akışımızda çıkmasını istemediğiniz kelimeleri girdikten sonra sağ üst köşeden Bitti butonuna basmamız yeterli olacak.
İstenmeyen Yorumları Filtrelemek

Instagram‘ın yeni uygunsuz yorumları gizleme özelliği hakkında bilinmesi gerekenler bunlardı. Eğer özelliği devre dışı bırakmak isterseniz tekrar aynı adımları izlemeniz yeterli olacak.