Kategoriler
Rehberler

iPhone’da El Feneri’nin Şiddetini Ayarlamak

3D Touch destekli iPhone‘lar; iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus önceki serilere göre iOS 10 ile daha zengin özelliklere sahip oldular. Zira iOS 10 yalnızca 3D Touch‘a özel bazı fonksiyonlar ile gelmişti. Bunlardan bir tanesi ise denetim merkezinde kısayol tuşu bulunan el feneri ışığının şiddetini ayarlamanıza yarıyor.

El Feneri’nin Şiddetini Ayarlamak

iOS 10 ile gelen bu özellik ile el feneri ışığının yoğunluğu üç farklı kademeye ayrılmış. Kullanıcı ise 3D Touch’ı kullanarak bu üç kademe arasından seçim yapabiliyor. Üstelik özelliğe erişmek ve kullanmak oldukça basit tutulmuş. Tek yapmanız gereken denetim merkezini çalıştırmak olacak.

El Feneri'nin Şiddetini Ayarlamak
  • Açma/kapama tuşu ile ekranı açtıktan sonra parmağınızı iPhone ekranının alt köşesinden üst köşesine doğru sürükleyin. Bu hareket Denetim Merkezi penceresini getirecek.
  • Denetim Merkezi içerisinde çok farklı kısayol butonları yer alır. Aynı zamanda en son oynatılan medya ile ilgili bazı kontrol seçenekleri de sunulur. Bu butonlardan biri de sol alt köşede bulunan el feneri olacak.
  • El fenerinin üzerine gelerek klasik 3D Touch fonksiyonunu kullanın. Yani normalde olduğundan biraz daha sert biçimde ikonunun üzerine basılı tutun.
  • Birkaç saniye basılı tuttuktan sonra telefonunuz titreyecek ve el feneri ikonunun üzerinde üç farklı seçeneğin belirdiğini göreceksiniz. Bu üç seçeneği kullanarak ise el fenerinizin şiddetini dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.
El Feneri'nin Şiddetini Ayarlamak

Işık kademeleri Parlak Işık, Normal Işık ve Az Işık olarak ayrılıyor. Bunlardan birine basıldığında fener seçilen kademe ile yanıyor. Seçeneklerin arasında belirgin bir farklılık olduğunu söylemek zor değil. Ancak her şeyden önemlisi 3D Touch’ın kullanıcıya telefonu üzerinde daha geniş seçeneklere sahip olmasını sağlaması olmuş.

Hayal kırıklığı yaratan nokta ise bu denli basit bir özelliğin 3D Touch’ı desteklemeyen eski cihazlara kazandırılmaması. En azından benzer bir alternatif sunulabilirmiş. Zira bataryanızın düşük olduğu ancak ışığa ihtiyaç duyduğunuz durumlarda faydalı olabilecek bir özellik gibi görünüyor. Konu hakkında daha fazla sorunuz için akillitelefon.com/forum adresimizden yardım almayı unutmayın.