Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: WhatsApp’de Etiketleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

WhatsApp için yayınlanan son güncelleme ile birlikte artık grup sohbetinde yer alan kişiler Facebook‘a benzer bir şekilde etiketlenebiliyor. Güncelleme ile gelen diğer ilginç özellikler ise bir mesajı aynı anda farklı sohbetlere yollama, Siri ile mesaj yazma ve arama başlatma ile maksimum grup kapasitesinin 256’ya çıkarılması olarak sıralanıyor.

WhatsApp'a kişileri etiketleme özelliği

WhatsApp’de Etiketleme Özelliği

Birini grup sohbetinde etiketleme karşıdaki kişiyi bir konu hakkında en hızlı şekilde bilgilendirmeye yarıyor. Özelliğin en ilginç yanı ise kişi grup sohbetini sessize almış olsa bile mesaj hakkında bildirim alıyor olması. Eğer bir süre uyarı almak istemediğiniz grup sohbetinden neden bildirim alıyorum diye merak ediyorsanız sebebi işte bu olabilir. Özelliği kullanmaya başlamadan önce telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasının en son güncellemeyi aldığından emin olun.

  • Eğer WhatsApp’iniz güncelse iPhone‘un ana ekranından seçerek çalıştırın.
  • Ardından bir grup sohbetine girerek göndermek istediğiniz mesajı hazırlayın.
  • Sonrasında ise klavye ekranından “123” adlı butona basarak diğer klavye görünüme geçin.
  • Bu görünümde etiketlemelerde kullanılan @ simgesini göreceksiniz. Buna bastıktan sonra açılan küçük pencereden mesajı özellikle almasını istediğiniz kişiyi seçin.
  • Grup sohbetinde yer alan kişiyi seçtikten sonra mesajınızı gönderdiğinizde karşıdaki sohbeti sessize almış olsa dahi kilit ekranında bir bildirim görecek.
whatsapp etiketleme

Başta bahsettiğimiz gibi WhatsApp grup sohbeti güncelleme ile birlikte artık 100 üye yerine 256 üyeye kadar destek vermeye başladı. Daha önceleri bildirim almak istemediğimiz sohbetleri sessize çevirirken artık bundan kaçış yok gibi görünüyor. Bu sebeple bazı kullanıcılar belki bu değişiklikten memnun kalmamış olabilir.