Kategoriler
Rehberler

Android 7.0 Nougat: Ekranın Bildirimle Yanmasını Önleme

Rahatsız Etme modu ilk kez Android 6.0 Marshmallow ile tanıtılmıştı. Kullanışlı özellik belli bir zaman periyodu içinde, mesajlar ve aramalar dahil olmak üzere, alınan tüm bildirimleri sessiz konuma getiriyordu. Özellik ayrıca istenirse belli kişiler için kapatılabiliyordu. Android 6.0’da mod aktifken bildirim alınırsa ekran yanıyor ve bununla beraber LED bildirim ışığı da yanmaya devam ediyordu. 7.0 Nougat ile bildirimlerin ekranı açmasını önleme seçeneği nihayet getirilmiş.

Ekranın Bildirimle Yanmasını Önleme

Bu 7.0 Nougat’ta tamamen kullanıcı düşünülerek getirilmiş küçük ancak önemli yeniliklerden yalnızca biri. Kullanması ise oldukça basit. Şimdi bunun için izlenmesi gereken adımları sıralayalım.

  • Telefonunuzun ana ekranından ya da bildirim tepsisinden Ayarlar uygulamasını çalıştırın.
  • Açılan listeden Ses (veya Ses ve Bildirimler) başlıklı seçeneğe dokunun.
  • Buradan Rahatsız Etme‘ye dokunarak seçenekler ekranını getirin.
  • Bu ekranda alt alta sıralanmış iki seçenek karşımıza çıkıyor.
Ekranın Bildirimle Yanmasını Önleme

Seçeneklerden ilki Rahatsız Etme özelliği açık ve ekran kullanımda iken bildirimlerin ekranda çıkmasını engelliyor. İkinci seçenek ise ekran kapalıyken alınan bildirimlerin ekranı açmasını ve LED bildirim ışığının yanmasını önlüyor. Böylelikle Rahatsız Etme özelliğinden tam anlamıyla faydalanılmış oluyor. Android 7.0’ın yeni bildirim seçenekleri hakkında bilinmesi gereken bunlardı. Konu hakkında daha fazla sorunuz için yorum bırakmayı veya akillitelefon.com/forum adresimizden yardım almayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü