Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon GO’da Hangi Pokemon’lar Snorlax’ı Yenebilir?

Snorlax bugün Pokemon GO‘da gym ele geçirmek isteyenlerin en büyük kabusu haline gelmiş durumda. Zira Snorlax’ın sahip olduğu büyük sağlık havuzu bunun en büyük sebeplerinden biri. Bu nedenle birçok oyuncu Snorlax ile karşılaşmaktan kaçınmaya çalışıyor. Peki Pokemon GO’da hangi Pokemon’lar Snorlax’ı yenebilir? Bunun cevabını verelim.

Pokemon Go Yeni Bir Karantina Özelliği Kazandı - Haber

Hangi Pokemon’lar Snorlax’ı Yenebilir?

Snorlax ancak doğru Pokemon kombinasyonları kullanıldığında yenilebiliyor. Eğer saldırı Pokemon’larınızı yeterince iyi şekilde seçmediyseniz Snorlax’ı yere serme şansınız düşük demektir. Bu aslında biraz karmaşık. Örneğin, oyunun en iyi saldırı Pokemon’ları arasında bulunan Machamp bile Snorlax‘a karşı yeteri kadar etkili değil. Sorun, oyunun Pokemon’ların gerçekleştirdiği saldırı hasarını hesaplama yönteminde yatıyor.

O nedenle Vaporeon‘lar şu anda Snorlax’a karşı en etkili saldırı Pokemon’u durumundalar. Karakterin sahip olduğu saldırı hareketleri diğer Pokemon’lar ile karşılaştırıldığında daha farklı ve bu Snorlax’ı, eğer saldırılar doğru kullanılırsa, 50 saniye gibi bir sürede yenebilmesini sağlıyor. Bu saldırı hareketlerinin ismi ise Water Gun ve Hydro Pump.

Hangi Pokemon'lar Snorlax'ı Yenebilir?

Snorlax’ın Zen Headbutt saldırısı 19 kez kullanıldığında bir Machamp’i yenmeye yeterliyken bu Vaporeon için 31 saldırıya çıkıyor. Bu oldukça büyük bir fark demek ve Snorlax’ı yenmek için daha fazla şans ortamı oluşturuyor. Buradan çıkarabileceğimiz sonuç ise Snorlax’a karşı asla Machamp ile gidilmemesi gerektiği. İronik olan bir başka bilgi de Snorlax’ın saldırı Pokemon’u olarak bir diğer Snorlax’a karşı etkili olduğu.

Snorlax Pokemon GO’da Normal tip bir Pokemon olarak geçiyor. Yani teoride bu tip Pokemon’ların Machamp gibi bir ‘Fighting‘ Pokemon’una karşı hiç şansı olmaması gerekir. Ancak daha önce belirttiğimiz gibi Snorlax’a karşı ‘counter‘ olabilecek yani ona güçlü şekilde karşı koyabilecek gerçek bir saldırı hareketi ne yazık ki yok.

Hangi Pokemon'lar Snorlax'ı Yenebilir?

Vaporeon’un yanında Snorlax kullanmanın etkili olduğundan bahsetmiştik. Kendisinin iki hızlı saldırı hareketi bulunuyor: Bunlar Lick / Ghost ve Zen Headbutt / Psychic. Her ikisi de 10 DPS (saniyede verilen hasar) gerçekleştiriyor. Bunların yanında 29 DPS veren şarj hareketi de oldukça etkili.

Kısacası, Pokemon GO’da Snorlax’ı en kolay şekilde yenmek için takımınızda mutlaka bir Vaporeon’a ihtiyacınız olacak. Eğer imkanınız varsa yanına ekleyeceğiniz bir başka Snorlax gym’i ele geçirme şansınızı artıracaktır.