Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Gizli Mesaj Göndermek

iOS 10 ile en geniş yenilikleri alan uygulama şüphesiz iMessage oldu. Uygulama hem yeni fonksiyonlar kazandı hem de eskisinden hiç olmadığı kadar kullanışlı hale geldi. Bugüne kadar WhatsApp karşısında kendine pek yer bulamayan iMessage’ın en önemli özelliklerinden biri hızlı bir uygulama olması. Şimdiyse bazıları için oldukça önemli olabilecek bir başka şeye sahip.

iOS 10’da Gizli Mesaj Göndermek

iMessage artık mesajlarınızın yanında yapışkanlar kullanmanıza imkan tanıyor. Bunun yanı sıra mesajlarda kullanılan emojiler istenirse eskisinden çok daha büyük şekilde gönderilebiliyor. Özellikle grup sohbetlerinin vazgeçilmezi GIF‘ler de yeni iMessage’da önem gösterilen alanlardan biri olmuş. Artık bir GIF’i mesajınıza yerleştirerek gönderebiliyor ve eğer daha fazla GIF arıyorsanız bunu yerleşik GIF mağazasından yapabiliyorsunuz.

iOS 10'da Gizli Mesaj Göndermek

iOS 10 ile artık iMessage üzerinden ‘görünmez’ mesajlar gönderebilirsiniz. Invisible Ink yani Görünmez Mürekkep adındaki bu özellik, mesaj kutusunun sağında bulunan mavi ok işaretinin üzerine basılı tutarak seçilebiliyor. Bu fonksiyon kullanılarak gönderilen mesajlar yalnızca alıcı üzerine gelerek görüntülemek istediğinde okunabiliyor ve kısa bir süre sonra tekrar ilk gönderildiği haline dönüyor.

iOS 10'da Gizli Mesaj Göndermek

iMessage’a eklenen yeni özelliklerin uygulamayı eskisine göre çok daha çekici hale getirdiğini söyleyebiliriz. Artık mesajlar ile daha iyi etkileşime geçebiliyor ve karşınızdaki kişi ile daha hızlı ve pratik şekilde iletişim kurabiliyorsunuz. Özellikle medya paylaşımı ve medya desteği konusunda da WhatsApp’ın önüne geçen iMessage’ı parlak günlerin beklediğini öngörmek mümkün. Konu hakkında daha fazla sorularınız için akillitelefon.com/forum adresinden yardım alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Çevrimdışı olan kayıp AirPods nasıl bulunur?