Kategoriler
Rehberler

WhatsApp Uygulamasında Fotoğrafları Otomatik Silmek

WhatsApp kullanıcıların sohbetlerinde birbirinden farklı medya dosyalarını paylaşmalarına imkan tanıyan zengin bir çevrimiçi mesajlaşma uygulaması. Hal böyle olunca özellikle grup sohbetlerinde iletilen çok sayıda fotoğraf telefonunuzun hafızasının bir anda dolmasına neden olabiliyor. Zira WhatsApp ile fotoğraf veya görsel gönderme işlemi oldukça pratik.

WhatsApp’ta Fotoğrafları Otomatik Silmek

WhatsApp’ta paylaşılan fotoğraflar, tıpkı emojiler gibi, kullanıcıların birbirleriyle daha güçlü iletişim kurmasına yardımcı oluyor. Bazen birkaç cümleyle açıklanabilecek bir şey basit bir görsel ile ifade edilebiliyor. Eğer WhatsApp ayarlarından görsellerin otomatik indirilmesi özelliğini devre dışı bırakmak istemiyor ancak fazlalık olan görsellerin otomatik olarak silinmesini istiyorsanız şimdi bahsedeceğimiz Magic Cleaner uygulaması ilginizi çekebilir.

WhatsApp'ta Fotoğrafları Otomatik Silmek

Magic Cleaner uygulamasını kullanmak çok basit. Uygulama geçmiş konuşmalarınızda gönderilen ve artık kullanmadığınız fotoğrafların WhatsApp sisteminden kaldırılmasını sağlıyor. Bu sayede kolay bir şekilde telefonunuzda 100MB’dan 1GB’a kadar depolama alanının açılmasını sağlayabiliyorsunuz. Magic Cleaner şu anda Google Play Store‘dan ve App Store‘dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

  • Uygulamayı yukarıda verilen bağlantılardan Android veya iOS cihazınıza indirin.
  • Çalıştırdıktan sonra karşınıza çıkan küçük bilgi ekranlarını geçerek ana ekrana gelin.
  • Buradan alt menüde yer alan Clean sekmesine dokunarak silme işlemini başlatın.
  • Uygulama 1000 kadar görseli 1 dakikadan kısa sürede temizleyebildiğini iddia etmekte.
WhatsApp'ta Fotoğrafları Otomatik Silmek

Siftr Magic Cleaner’ı kullanarak işe yaramayan WhatsApp fotoğraflarını silmek işte bu kadar basit. Unutmayın, bu fotoğrafları sisteminizden kaldırmanın daha hızlı bir yolu yok. Her bir görseli tek tek kaldırmaktansa Magic Cleaner’ı kullanmak fazlasıyla pratik. Konu hakkında daha fazla sorunuz için akillitelefon.com/forum adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü