Kategoriler
Rehberler

Android Telefonla Otomatik Selfie Çekme

Fotoğrafların her zaman doğal olması gerektiğini savunuruz. Hatta “farkında değilmişim gibi çek” sözcükleri günümüzün fenomenleri arasındadır. Aslında kendi selfie’lerinizi de farkında değilmiş gibi çekebilirsiniz. Nasıl mı olacak? Cevabı basit. Normalde güvenlik için geliştirilen bir Android uygulaması var. Bu uygulama, akıllı telefonunuzun tuş kilidi her açıldığında ön kamera ile ekran kilidini açan kişinin fotoğrafını çekiyor. Bizim odaklandığımız nokta ise bunu güvenlik amaçlı değil de eğlence amaçlı kullanmak. Uygulamayı kuracağız ve gün içinde farkında olmadan tuş kilidini açtığımız sıralarda Android’de otomatik selfie çekme işlemi gerçekleşecek. Elde edilen sonuçlar oldukça iyi oluyor. Hatta zaman zaman oldukça sanatsal karelerin yakalanabileceğinden de bahsedebilmek mümkün.

Android: Otomatik Selfie Çekme

Uygulama dediğimiz gibi akıllı telefonunuzun ekran kilidini sizden habersiz açanları tespit etmenizi sağlama amacı ile geliştirilmiş ancak biz Android’de otomatik selfie çekme amacı ile kullanacağız. Gün içinde emin olun otomatik olarak selfie’lerinizin çekildiğini unutuyorsunuz. Akşam evinize geldiğinizde boş bir zamanda çekilen fotoğrafları inceleyin ve emin olun en az birkaç tane profil fotoğrafı çıkacak.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yapplications.unlockloghistory&hl=tr

Öncelikle Android’de otomatik selfie çekme uygulamasını indirip kuralım. Kurulumun hemen sonrasında herhangi bir kullanım kısıtlaması olmadan, yüksek kaliteli fotoğraflar çekilmeye başlanıyor. Reklamlar olsa da rahatsız edici boyutta olmadığını söyleyebiliriz. Günün sonunda ise elde edilen fotoğrafları gözden geçirebilir, profil resmi veya sosyal medyaya uygun olanları seçebilirsiniz. Ayrıca kolay şekilde paylaşma şansı da var.

Android'de otomatik selfie çekme (1)

Android’de otomatik selfie çekme uygulaması gördünüz gibi akıllı telefonunuzun ekran kilidini her açışınızda selfie’nizi çekiyor. Saniyesi saniyesine görebilirsiniz. Buradaki ön izlemelerden hoşunuza giden fotoğrafı açıp detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Android'de otomatik selfie çekme (2)

Android’de otomatik selfie çekme uygulamasında güzel bir kare yakaladık. Bunu kolayca WhatsApp’tan bir arkadaşımıza gönderebilir, sosyal medya hesaplarımıza ekleyebilir veya e-posta gönderebiliriz. Kolay şekilde paylaşıma dair ayara yer veriliyor.

Android'de otomatik selfie çekme (3)

Ayarlar seçeneğinde servisi açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca 10 güne kadar fotoğraf saklama işini uzatabilirsiniz. Normalde iki günde bir otomatik silme işlemi gerçekleşiyor. Böylece akıllı telefonunuzun hafızasının dolması engelleniyor. Ek olarak Android’de otomatik selfie çekme uygulaması Google Drive hesabınıza otomatik gönderim de yapabiliyor. Bu da beğendiğimiz özellikler arasında yer aldı.

Android'de otomatik selfie çekme (4)

Android’de otomatik selfie çekme uygulamasında çekilmiş fotoğrafları incelerken tümünü görütüleyebilir, 20 saniyeden daha fazla olan kullanımlarda çekilen fotoğrafları filtreleyebilir veya günlükleri inceleyebilirsiniz. Dediğimiz gibi uygulamanın asıl olarak geliştirilme amacı güvenlik. Herhangi bir sorunuz varsa forum sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.