Kategoriler
Rehberler

Android: WhatsApp’ta Fotoğrafları ve Videoları Gizleme

Android kullanıcılarının WhatsApp’ta fotoğrafları ve videoları gizleme şansı var mı? Elbette var. Normal şartlarda konuşmalar sırasında göndermiş olduğunuz fotoğraflar ve videolar akıllı telefonunuzun fotoğraf galerisinde WhatsApp Images ve WhatsApp Video adındaki klasörler içinde yer alır. Bazı durumlarda bu klasörlerde yer alan içeriklerin akıllı telefonun galeri uygulaması içinde görünmesini istemeyiz. İşte bu ve benzeri durumlarda WhatsApp’ta fotoğrafları ve videoları gizleme yapmanız gerekiyor. Basit bir uygulama kurup istediğimiz klasörleri gizli hale getirip akıllı telefonun galerisinde görünmesini engelleyebiliriz.

Android: WhatsApp’ta Fotoğrafları ve Videoları Gizleme

WhatsApp’ta fotoğrafları ve videoları gizleme sağlayan uygulamanın yaptığı iş son derece basit. Uygulamada herhangi bir reklam bulunmuyor ve kullanımı için root yetkisi gerekmiyor. İsteğe bağlı olarak fotoğraf ve video klasörlerinden istediğinizi gizleme şansınız bulunuyor. Ayrıca yeni desteklenen GIF’lerin bulunduğu klasörün de gizlenmesi destekleniyor. Tek bir ekrandan oluşan uygulama zaten yeterince anlaşılır bir arayüze sahip.

https://apkpure.com/tr/hidewhatsappmedia/com.sandeep.hidewhatsappmedia

Dediğimiz gibi WhatsApp’ta fotoğrafları ve videoları gizleme uygulaması sadece fotoğrafları ve videoları değil animasyon dosyalarını yani GIF dosyalarını da saklayabiliyor. WhatsApp’tan GIF gönderme özelliği biliyorsunuz yeni desteklenmeye başladı. Dilerseniz Hide Everything seçeneği ile tüm içeriklerin akıllı telefonunuzun galerisinde gizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi fotoğraf, video ve animasyonlar için ayrı ayrı da klasör gizlemesi yapabilirsiniz.

Android WhatsApp'ta Fotoğrafları ve Videoları Gizleme (1)

WhatsApp’ta fotoğrafları ve videoları gizleme işlemi tamamlandığında artık galeri içinde Whatsapp Images ve WhatsApp Video klasörleri yer almayacak. Yeniden görünür hale getirme işlemini uygulama içinden gerçekleştirebilirsiniz. Uygulama herhangi bir şifreleme işlemi yapmadan sadece görünürlüğü gizliyor. Herhangi bir sorunuz varsa forum sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.