Kategoriler
Rehberler

iPhone’da Fotoğrafları Etiketlerle Organize Etmek

Kullanıcıların Apple iPhone serisi cihazlarla en çok yaptığı şeylerden birisi şüphesiz fotoğraf çekmek, sonrasında ise cihazda yüzlerce hatta binlerce fotoğraf birikebiliyor. Bu noktada fotoğrafları etiketlerle organize etmek onlara erişimi önemli ölçüde kolaylaştırabilir. Etiket kullanımı gözlemlerimize göre teknoloji tutkunlarının alışkanlığı değil ama belirli bir içeriğe ulaşmak istediğinizde işleri inanılmaz ölçüde basitleştiriyor. Şimdi dilerseniz iPhone’da fotoğrafları etiketlerle organize etmek için yararlanabileceğiniz Taggle uygulamasını tanıyalım.

iPhone: Fotoğrafları Etiketlerle Organize Etmek

iOS 10’daki Fotoğraf Özellikleri

Son iOS güncellemesi esasında albümdeki fotoğrafları organize etme konusunda başarılı. Görünüm “People” ve “Places” adlı iki yeni klasör içeriyor. Ayrıca fotoğraftaki spesifik ögeler için de arama yapabiliyorsunuz. Örneğin arama kutusuna “water” yazdığınızda deniz / nehir / havuz yakınlarında çektiğiniz fotoğraflar beliriyor. “Memories” sekmesi altından konum ve tarihe göre fotoğraflara ulaşılabiliyor. Siri de oldukça zeki. Belirli bir tarih ya da konumdaki fotoğraflara kolayca ulaşmanıza olanak tanıyor. Tabii etiketlerin daha kullanışlı oldukları açık. Bu noktada devreye Taggle uygulaması girmekte.

https://apps.apple.com/us/app/toggl-time-tracker-work-log/id1291898086

Daha Basit Bir Çözüm: Taggle

Köpeğinizin fotoğraflarından birisine dokunduğunuzu düşünün. Taggle uygulaması ile bu fotoğrafa dilediğiniz kişisel bir etiket girebiliyorsunuz. Taggle ile fotoğrafları albümler arasında taşıma zahmetinden kurtulabilirsiniz.

Yeni bir hesap oluşturun ve uygulamaya fotoğraflarınıza erişim izni sağlayın. Taggle albümünüzde değişiklik yapmadan albüm başlıklarını etiketlere dönüştürmenize olanak tanımakta. Tek bir dokunuşla fotoğrafları etiketleme, paylaşma, silme ve meraklı gözlerden korumak için kilit altına alma özellikleri bulunmakta. Aramalar arayüzde sol kısımdan hızlı şekilde yapılabiliyor.

iPhone Fotoğrafları Etiketlerle Organize Etmek 0

Çift dokunma özelliği sayesinde çoklu fotoğraf organizasyonu ve temizlik gerçekleştirilebiliyor. Ücretsiz olan Taggle bizlere popüler Mailbox uygulamasını anımsatmadı değil.