Kategoriler
Rehberler

Android: İşlemci ve İnternet Kullanım Uygulaması

Akıllı telefonunuzda yüklü olan uygulamaların ne düzeyde işlemci kullandığını ve internet bağlantısı tükettiğini hiç merak ettiniz mi? Tüm uygulamaların temel ihtiyacı olan bu iki dinamiği sürekli olarak göz önünde tutmayı istemek herkesin hakkı. Fakat bunu yaparken ekranınızın da gereksiz yere işgal edilmemesi gerekiyor. Ek olarak bir oyun açtığınızda da işlemci ve internet bağlantısı kullanımını görmelisiniz değil mi? Android’de işlemci ve internet kullanım göstergesi ekleme yolu ile tüm bu bahsettiklerimizi yapabilmeniz mümkün. Ekranın üstüne yerleşecek olan iki farklı renkte çubukla kullanımı sürekli olarak izleyebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teqtic.systemglow&hl=tr

Kullanacağımız uygulamanın görevi son derece basit. Aslında ücretli bir uygulama ancak bize ihtiyaç duyduklarımızı ücretsiz olarak da sağlayabiliyor. Burada KB bazında veya rakamsal değerler karşımıza getirilmiyor. İşlemci ve internet için iki ayrı renkte çubuk var. Böylece kullanım yoğunluklarını çubuğun renklerinin parlaklığından izleme şansınız oluyor.

Android: İşlemci ve İnternet Kullanım Göstergesi Ekleme

Android’de işlemci ve internet kullanım göstergesi ekleme uygulamasının ücretsiz sürümünde reklam yok ve kullanım kısıtlaması var. Ücretsiz sürümde sunulan temel özellikler işlemci ve internet kullanımına dair. Çubuklar normalde ekranın üstünde bulunuyor ancak alta da alabilirsiniz. Ek olarak çubuk genişliklerini de artırabilirsiniz. Normalde her ikisi de 3 dpi ve yeterli düzeyde. İşlemci yükü kırmızı, ağ trafiği ise mavi renkli çubukla gösteriliyor. Kablosuz ağ aktif olmadığında ise şebeke bazlı internet içinse yeşil renk devreye giriyor. Ayrıca internet kullanımının ölçümü için bir baraj değer belirleyebilirsiniz. Bu standart olarak 25 kB seviyesinde. Şebeke performansına göre ayarlamanız gerekecektir.

Android İşlemci ve İnternet Kullanım Göstergesi Ekleme

Ücretli sürümde güncelleme sıklığını ve renkleri ayarlayabiliyorsunuz. Dediğimiz gibi mutlaka terfi etmenize gerek yok. Ek olarak bildirim çubuğu saklandığında Android’de işlemci ve internet kullanım göstergesi ekleme uygulamasını gizleme şansınız da mevcut. Ancak oyunlarda da izlemeye devam etmek için kapatmamanızı öneririz. Sınıfı için oldukça iyi bir uygulama. Sorularınız için forum sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?