Kategoriler
Rehberler

Android: Dosyaları Hızlı Arama Uygulaması

“Arama” kelimesinin önemini hepimiz biliyoruz. Neredeyse tüm internet endüstrisi bunun üzerine kurulu. Örneğin; siz bir şeyleri ararken toplanan bilgi, aradıklarınızı bulduğunuzda geçirdiğiniz zaman ve diğer her şey bir şekilde depolanıyor ve karşınıza getirilecek yeni reklamlar için işleniyor. Arama olmadan bir internet düşünülemezdi herhalde. Bu sefer ise akıllı telefonda arama yapma konusunu ele alıyoruz. Her akıllı telefonun iyi kötü bir arama özelliği var ancak bizim burada değinmek istediğimiz nokta Android’de dosyalar için hızlı arama.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.marlon.searcheverything.prokey&hl=tr

Akıllı telefonunuzun arama motoru istediğiniz bir müziği veya bir belgeyi saniyeler içinde bulmanıza ve paylaşmanıza izin vermez. Android’de dosyalar için hızlı arama yolu ile adını veya dosya uzantısını (MP3, PDF, APK vb. gibi) hatırladığınız dosyaları saniyeler içinde karşınıza getirebilirsiniz.

Android: Dosyalar İçin Hızlı Arama

Android’de dosyalar için hızlı arama uygulaması ön bellekleme metodu ile çalışıyor. Siz yazar yazmaz harflere göre sonuçlar arasından filtreleme işlemi başlıyor. Güzel olan taraf akıllı telefonunuzdaki hafıza kartının da otomatik olarak arama kapsamına alınması. Böylece tüm dosyaların bulunması kolaylaşıyor. Ek olarak bulduğunuz dosyaları kolaylıkla paylaşabilir, silebilir veya bulundukları klasörleri açabilirsiniz. Uygulamada küçük bir reklam var ancak rahatsız etmiyor.

Android Dosyalar İçin Hızlı Arama (1)

Android’de dosyalar için hızlı arama uygulaması yüklendiğinde kısa bir indekslenme işlemi gerçekleşiyor. Böylece tüm dosya isimleri uygulamanın kolaylıkla ulaşabileceği bir başka dosyada toplanıyor ve böylece saniyeler içinde sonuçlar karşınıza getiriliyor. İndeksleme işlemi akıllı telefonunuzda bulunan dosyaların sayısına göre farklı süre alabilir ancak çok sürmüyor. Uygulamayı her açışınızda da yeni dosyalar için küçük kontroller yapılabiliyor.

Android Dosyalar İçin Hızlı Arama (2)

Android’de dosyalar için hızlı arama uygulamasında deneme amaçlı APK dosyalarımızı aradık. Karşımıza hemen tüm yüklü olan APK’lar geldi. Buradan işimizin olmayacağı APK’ları silerek ek depolama alanı açabiliriz. Arama sonuçlarının üzerine basılı tutarak paylaşma ve açma gibi seçeneklere de kolaylıkla ulaşılabiliyor. Root gerektirmeyen uygulamanın tam sürüm satın alma zorlaması da yok anca belirttiğimiz gibi alt tarafta küçük bir reklam mevcut. Sorunuz varsa forum sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da titreşimin çalışmama sorunu ve çözümü