Kategoriler
Rehberler

Android & iPhone: Telefon Kullanarak Bilgisayarı Kapatmak

Bazen yerinizden kalkmak istemediğiniz zamanlar olabilir ya da bilgisayarınıza ulaşacak durumda değilsinizdir. Böyle anlar yaşadığınızda bilgisayarınızı kontrol ederek kapatmak ya da yeniden başlatmak için basit uygulamalardan destek almanız mümkün. Yapmanız gereken Unified Remote uygulamasını hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza kurmaktır.

Telefon Kullanarak Bilgisayarı Kapatmak

Telefon Kullanarak Bilgisayarı Kapatmak

Uygulamanın ücretsiz versiyonu çoğu isteğinize yanıt verecektir. Örneğin bilgisayar başında değilken müzik açabilir ya da yazı yazabilirsiniz. Hatta dosyalarınızı da kontrol etmek mümkün. File Manager bölümünden bilgisayarınızdaki tüm disklere erişebilirsiniz. Bizim ihtiyacımız olanlar Power bölümünün içinde saklı.

telefonlabilgisayarikapatmak

Uygulamayı kullanmak oldukça kolay. Her şey birkaç dokunuştan ibaret. Bilgisayarınızı kilitleyebilir, uykuya alabilir ya da daha önce de bahsettiğimiz gibi kapatabilir ya da yeniden başlatabilirsiniz. Eğer daha fazla özellik istiyorsanız Unified Remote Server’ın web arayüzüne girmelisiniz. Adres: http://localhost:9510/web/#/remotes Yerel ağdan giriş yaptığınızda Unified Remote Server ile uyumlu olan birçok uygulama göreceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak