Kategoriler
Haberler

Ukraynalı Adam Adını iPhone 7 Yaptı

Hiç isminizi favori akıllı telefonunuzun adıyla değiştirmeyi düşünür müydünüz? Hayır mı? Peki, bir Ukraynalı adam işte tam olarak bunu yaptı! Adını resmi olarak ‘iPhone‘ ve soyadını ise ‘Yedi‘ olarak değiştirdi.

Adını iPhone 7 Yaptı

Ukraynalı bir Apple hayranı, Olexander Turin, ismini en sevdiği akıllı telefon ile değiştirmeye karar vermiş yani iPhone 7 ile. Kendisinin adı artık iPhone ve soyadı ise Sim yani Ukraynaca’da Yedi anlamına geliyor. Siz hiç bunları bir iPhone 7 sahibi olmak için yapar mıydınız? Söyleyelim, Ukrayna’da bir iPhone 7 ortalama bir kişinin neredeyse 5 maaşına denk geliyor. Peki Turin ya da yeni adıyla iPhone Sim nasıl bunu yaparak yeni bir iPhone kazandı?

Adını iPhone 7 Yaptı

Allo.ua yani Ukrayna’nın en büyük telefon perakendecisinin çabalarıyla başlatılan bir çekiliş kişilere iPhone 7 kazanma şansı sunuyordu. Çekilişe katılmak içinse yapılması gereken şey kişilerin ismini resmi olarak iPhone 7‘ye değiştirmeleriydi. Ukrayna’da isim değiştirme prosedürü dünyanın birçok yerindeki çoğu ülke ile aynı. Kişinin önce en yakın yetkili kuruma gidip bir form doldurması ve ardından yeni kimliğinin hazır olmasını beklemesi gerekiyor. Bunu yapan ilk 5 kişi birer 32GB iPhone 7 kazanmış oldu. Ukrayna’da isim değiştirme ücretinin yaklaşık 6 lira olduğu düşünülürse, bir kimsenin harcayabileceği en iyi 6 lira gibi görünüyor.