Kategoriler
Apps & Oyunlar

Samsung Gear VR’da Cardboard Uygulamalarını Çalıştırma

Son yıllarda VR yani sanal gerçeklik üzerine son derece önemli tuğlalar kondu. Ülkemizde önemli bir pazar payına sahip olan Samsung’un amiral gemisi modellerini VR gözlüğü ile pazarlaması da teknolojinin tanınmasında önemli bir rol oynadı. Fakat en büyük sorunlarından biri  Gear VR sanal gerçeklik gözlüklerinin özel bir yazılımla birlikte çalışması. Yani Samsung markalı akıllı telefonunuzla birlikte Samsung’un VR arayüzünü kullanmanız gerekiyor.

Samsung Gear VR (2015) review: The best mobile VR experience so ...

Google Cardboard’a özel hiçbir uygulamayı Google Play’den indirip kullanabilme şansınız yok. Bir süre öncesine kadar durum gerçekten böyleydi. Neyse ki otomatik olarak çalışan Samsung VR uygulamasını devre dışı bırakma ve Google Play uygulamalarının tadını çıkarma şansı var.

Samsung Gear VR’da Cardboard Uygulamalarını Çalıştırma

Uygulamanın root gerektirmeden kullanılabilmesi ve ücretsiz oluşu hiç şüphesiz en önemli yönler arasında. Ücretli çözümler de karşınıza çıkacaktır ancak ücretsizi varken pek bir avantajlı durdukları söylenemez. Uygulamada tek bir tuş var ve bu tuş ile Samsung’un Gear VR servisinin çalışması engellenebiliyor. Böylece Samsung markalı akıllı telefonunuz Gear VR gözlüğe takıldığında uygulama otomatik olarak başlamıyor. Siz de dilediğiniz Cardboard uygulamasının tadına varabilirsiniz.

Samsung Gear VR'da Google Cardboard Uygulamalarını Çalıştırma

Uygulama ile birlikte Gear VR gözlüğün rahatlığında Google’ın Cardboard uygulamalarının tadına varabilirsiniz. Burada deneyimleyebileceğiniz çok güzel oyunlar ve sinema uygulamaları mevcut. Emin olun böylelikle VR gözlüğünüzün kullanım alanı ciddi şekilde genişlemiş olacak. Uygulama elbette sadece Samsung markalı ve Gear VR’a uygun akıllı telefonlara hitap ediyor bunu da bir dipnot olarak söyleyelim.