Kategoriler
Konular

En Kullanışlı Akıllı Telefon Aksesuarları

En Kullanışlı Akıllı Telefon Aksesuarları

Yapmış olduğumuz tercihlerde Amazon üzerinden ilerledik. Amazon’daki ürünlerin kalıcılığı ebay ve AliExpress’e göre biraz daha fazla. Tabii siz yine de daha uygun fiyatlar için ebay ve AliExpress’i arada yoklayın. Emin olun en kullanışlı akıllı telefon aksesuarları ile tanıştıktan sonra akıllı telefonunuz hayatınızdaki daha önemli bir rolü üstlenecek ve birlikte geçirdiğiniz zamanlar daha fazla anlam kazanacak. Hazırsanız başlayalım.

En iyi selfie çubuğu: Goja Extendable Selfie Stick Kit

Selfie çubukları Oscar ödüllerinde başlayan bir akımla birlikte birkaç yıldır hayatımızda. Seveni var ve nefret edeni var fakat akıllı telefonunuzun ön kamerası yeteri kadar geniş açıya sahipse kullanmanız adeta bir zorunluluk. Goja Extendable Selfie Stick Kit, sadece 8 USD olan fiyatı ile beğendiğimiz bir ürün oldu. Tüm Android akıllı telefonlara uyum sağlayabiliyor ve Bluetooth uzaktan kumandaya da sahip. Çubuk öte yandan bir metre kadar uzatılabilmesinin yanında 180 derece dönebilen bir kafaya da sahip. Bluetooth kumanda ise kolay kaybetmemeniz açısından anahtarlığa takabileceğiniz şekilde düşünülmüş. Ürün hakkında detaylara göz atmak için buraya tıklayın.

Goja Extendable Selfie Stick Kit

En iyi taşınabilir şarj aleti: Mophie Powerstation Pro

En kullanışlı akıllı telefon aksesuarları deyip, taşınabilir şarj aletlerinden bahsetmemek olmazdı herhalde. Herhangi bir akıllı telefon için belki de en önemli aksesuarlardan biri, zorda kaldığımızda hayat kurtarıcı özelliği olan taşınabilir şarj aletleri. Mophie Powerstation Pro bu noktada 6000 mAh kapasitesi ile dikkatimizi çeken bir ürün oldu. Akıllı telefonunuzun pil kapasitesine göre ortalamayı düşünürsek en az iki kez sıfırdan tam doluluk seviyesine kadar şarj sağlayacak kapasitede bir ürün. Ek olarak ürünün gövdesi özel bir malzeme ile düşme ve çarpmalara karşı dayanıklılık sağlayacak şekilde tasarlanmış. Dikkat edebileceğiniz gibi silikon koruyucular var. Dezavantaj olarak Mophie Powerstation Pro’nun benzerlerinden biraz ağır olduğunu söylemeliyiz fakat uzun yıllar kullanabileceğiniz ve taş gibi bir ürün arıyorsanız buralardan fazla uzaklaşmayın. Mophie Powerstation Pro hakkında detaylar ve satın alma sayfası için burayı tıklayın.

Mophie Powerstation Pro

En iyi kulaklık: SoundPEATS QY7 V4.1 Bluetooth Mini Lightweight Wireless

Müzik dinlemek sizin için hayatın bir vazgeçilmezi ise veya uzun süren görüşmeler için bir kulaklık kullanmaya mecbursanız SoundPEATS QY7 V4.1 Bluetooth Mini Lightweight Wireless kulaklık ile hayatınızın değişeceğini söyleyebiliriz. 20 USD fiyat seviyesindeki kulaklık Bluetooth 4.1 arayüzü ile sisteme bağlanıyor, yüksek kalitede müziğin yanı sıra net telefon görüşmeleri yapmanızı da kolaylaştırıyor. SoundPEATS QY7 V4.1 Bluetooth Mini Lightweight Wireless’in farklı renk seçenekleri sunması ve ödediğiniz paranın karşılığını vermesi bizim için önemli noktalar arasında. Elbette daha pahalı veya daha ucuz modeller de karşınıza çıkacaktır ancak burada önemli olan tamamen fiyat / fayda dengesi. Daha detaylı incelemek için burayı tıklayabilirsiniz.

SoundPEATS QY7 V4.1 Bluetooth Mini Lightweight Wireless

En iyi taşınabilir hoparlör: Omaker M4 Portable Bluetooth 4.0 Speaker

Akıllı telefonunuzu daha eğlenceli kılacak aksesuarların başında hiç şüphesiz iyi bir taşınabilir hoparlör geliyor. 3W ses çıkışı sunan ve doğal şartlara göre tasarlanmış olan Omaker M4 Portable Bluetooth 4.0 Speaker’i bu noktada beğendiğimizi söyleyelim. Bağlantı seçenekleri arasında öne çıkanlar Bluetooth ve yeni nesil akıllı telefonlarda yer alan NFC. Omaker M4 Portable Bluetooth 4.0 Speaker’ın 1500 mAh’lık dahili pili tek bir şarj ile 12 saate varan müzik dinleme imkanı sunuyor. Burada bizim için en önemli kriterlerden biri olan ses kalitesi de gerçekten tatmin edici seviyede. USB kablosu ile üç saatte hızlı şarj özelliği bulunan taşınabilir hoparlör ayrıca askeri görüntüsü ile de beğeni kazanıyor. Bu güzel hoparlör için daha fazla bilgiyi buraya tıklayarak alabilirsiniz.

Omaker M4 Portable Bluetooth 4.0 Speaker

En iyi akıllı telefon lensi: Mpow 3-in-1

İlk çıktıkları günden bu yana akıllı telefon kameralarından sürekli olarak daha fazlası istenmiştir. Uygulama marketinde kısa bir gezinti yapsanız bile onlarca değişik seçeneğin olduğunu göreceksiniz. Fakat bu kez çözüm donanımsal. Mpow 3-in-1 adı verilen lens kiti akıllı telefonunuza basit bir şekilde tutturularak ciddi bir iyileştirme sağlıyor. Üç adet lens içeren kitte öncelikle 180 derecelik bir balık gözü lens yer alıyor. Böylece bambaşka fotoğraflara imza atabilirsiniz. Videolar da cabası. Diğer lensler ise 130 derece geniş açı (aksiyon kamerası tarzı) ve 10x yakınlaştırma yapabilen makro. 13 mm civarında uzunluğa sahip olan lenslerle özellikle akıllı telefon fotoğrafçılığını bir kez daha sevebilirsiniz. Yaklaşık 11 USD seviyesindeki olan Mpow 3-in-1’i buradan inceleyebilirsiniz.

Mpow 3-in-1

En iyi klavye: 1byone Foldable Bluetooth Keyboard

Ön yüzünün büyük bir kısmı ekran olan akıllı telefonlarla birlikte tuşlu klavye kullanımı geride bırakıldı ancak hayatın akışında iletişim bazen o kadar önemli bir hal alıyor ki insan tuşlu klavyedeki yazım rahatlığını aramıyor değil. 1byone Foldable Bluetooth Keyboard bu konudaki eksikliği giderme amacı ile düşünülmüş kompakt bir klavye. Oldukça rahat tuşlara sahip olan klavye sağ ve sol tarafından katlanarak neredeyse gömlek cebine sığabilecek bir hal alıyor. Üstelik klavyenin tek bir şarj ile 114 gün bekleme modunda kalabilmesi de etkileyici bir yön. Bağlantı Bluetooth 3.0 üzerinden gerçekleşiyor. Detaylar için buraya tıklayın.

1byone Foldable Bluetooth Keyboard

En iyi su geçirmez kılıf: Be3

Eğer akıllı telefonunuz su geçirmezlik özelliğine sahip değilse üzülmeyin. Sırf bunun için yeni bir modele geçiş yapmak da gereksiz olacak. O halde Be3 gibi bir su geçirmez kılıf alarak su altı çekimlerine başlayabilirsiniz. 6 inç’e kadar akıllı telefonlarla uyumlu çalışan Be3, 10 metreye kadar su geçirmezliği gösteren IPX8 sertifikasına sahip. Tabii bu aynı zamanda akıllı telefonun yağmurlu, karlı, çamurlu ve yağlı ortamlarda da rahat bir şekilde kullanılabileceğini gösteriyor. Be3 aynı zamanda üzerinde bir küçük pusula ile birlikte geliyor. Acil durumlarda pusulanın oldukça işe yarayacağını söyleyebiliriz. Öte yandan ürünü bileğe veya kola bağlamak için kullanabileceğiniz birer kayış da kutu içeriğinden gelmekte. Fiyatı ile her cebe girmeyi hak eden Be3’ü buradan inceleyebilirsiniz.

Be3

En iyi kablosuz şarj cihazı: WoodPuck Bamboo Edition Qi

Sakın ola onu bir ekmek kesme tahtası ile karıştırmayın. O bir kablosuz şarj cihazı. Gerçekten de WoodPuck Bamboo Edition Qi’ı ilk gördüğünüzde bir ekmek kesme tahtası sanabilirsiniz çünkü ürün doğal bir malzeme olan bambu ile üretilmiş. Ürün Qi teknolojisine sahip olan tüm akıllı telefonları kablosuz olarak şarj edebiliyor. Akıllı telefonu WoodPuck Bamboo Edition Qi üzerine yerleştirmeniz yeterli. Samsung tarafında Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Note 5, Apple tarafında da iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus gibi modellerde kablosuz şarj teknolojisi yer alıyor. Tabii listeye sığdıramadığımız daha onlarca modelden bahsedebilmek mümkün. Hem teknolojiyi takip edip, hem de hoş görünümlü bir ürün arıyorsanız sanıyoruz en doğru yerdesiniz. WoodPuck Bamboo Edition Qi’i daha yakından incelemek ve satın almak için burayı tıklayın.

WoodPuck Bamboo Edition Qi

En iyi stant & tripod bağlantı aparatı: Glif Adjustable Tripod Mount & Stand

Biraz önce bahsettiğimiz klavyeyi düşünün. İşte o klavye ile birlikte akıllı telefonunuzun kullanırken bir standa ihtiyacınız olmayacak mı? Glif Adjustable Tripod Mount & Stand işte bunun için var. Ürün hem akıllı telefonunuz için bir masaüstü standı, hem de tripod bağlantı aparatı. Tabii sadece tripod bağlantısı gibi düşünmeyin. Tripod bağlantısı uyumlu yuva ile bazı aksiyon kamerası aksesuarlarını da kullanabilir veya slider gibi enterasan cihazlarla akıllı telefonunuza çağ atlatabilirsiniz. Birçok akıllı telefona uyum sağlayacak şekilde geliştirilmiş olan Glif Adjustable Tripod Mount & Stand’ın fiyatı biraz yüksek fakat tipik tutuculara göre kesinlikle daha emniyetli bir çözüm olmayı başarıyor. Sonuçta birkaç bin TL’lik bir cihazı taşımaktan bahsediyoruz. Glif Adjustable Tripod Mount & Stand’ı buradan inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

en kullanışlı akıllı telefon aksesuarları

En iyi bisiklet tutacağı: Universal Cradle Clamp

Bisiklet hem gezi, hem de sporun eş zamanlı yapılmasını sağlayan mükemmel bir araç. Ek olarak ulaşım imkanı da sağlıyor. Peki, akıllı telefonunuzu emniyetli bir şekilde bisikletinizde nasıl kullanabilirsiniz? Universal Cradle Clamp işte bunun için geliştirilmiş bir araç. Bisikletinizle merdiven inerken dahi akıllı telefonunuzu sımsıkı tutuyor. Böylece harita uygulamaları kullanırken veya sürüş bilgileri alırken içiniz daha rahat edecek. 360 derece dönebilen ve 18 mm – 40 mm inç genişliğindeki akıllı telefonlara uyumlu bir tasarıma sahip olan Universal Cradle Clamp, alanındaki en güvenilir çözümlerden biri. Daha detaylı incelemek için burayı tıklayın.

en kullanışlı akıllı telefon aksesuarları

Size yazımız boyunca en kullanışlı akıllı telefon aksesuarları konusunda öneriler sunmaya çalıştık. Mutlaka sizin de tercih ettiğiniz veya bu konuya eklenmesini istediğiniz tavsiyeleriniz olacaktır.