Kategoriler
Rehberler

Android: Kablosuz Ağa Bağlı Cihazları Görüntülemek

Kablosuz ağa bağlı cihazları görüntülemek mi istiyorsunuz? Öyleyse sizlere iOS ve Android‘de kullanabileceğiniz ücretsiz ve başarılı bir uygulamayı tanıtacağız. Router’ınızın yönetim panelinden WiFi ağınızla ilgili önemli tüm verilere erişebiliyorsunuz. Buradan parolayı değiştirmek, çeşitli internet sitelerine erişim engellemek, bağlanılacak kanalı seçmek ve çok daha farklı ayarları düzenlemek mümkün. Router’ın yönetim panelinden aynı zamanda kablosuz ağa bağlanmış olan bilgisayar, tablet, akıllı telefon, akıllı televizyon ve diğer cihazları görebilmek de olası. Bu cihazları görmek için genellikle bilgisayarınızdan tarayıcınızı açar, router’ın IP adresini tarayıcıya girer (192.168.x.x gibi) ve ilgili menüyü açarsınız. Ancak burada tanıtacağımız ücretsiz akıllı telefon uygulamasıyla router’ın yönetim paneline erişmekle uğraşmadan kablosuz ağa bağlı cihazları görüntülemek mümkün hale geliyor.

Kablosuz Ağa Bağlı Cihazları Görüntülemek

Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu olan ücretsiz Home Wifi Alert-Wifi Analyzer uygulamasıyla WiFi ağınıza bağlı olan tüm cihazları görebiliyorsunuz. Arayüzde gördüğünüz güvendiğiniz bir cihazsa ping’leyebilir ve isimlendirebilirsiniz.

Kablosuz Ağa Bağlı Cihazları Görüntülemek

Uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyin ve arayüzde Scan butonuna dokunun. Bir süre bekleyin, uygulama bağlı olduğunuz kablosuz ağa bağlanmış cihazlar için tarama yapacak ve sonucu listeleyecektir. Burada bazı cihazlar Trusted yani Güvenilir, bazıları ise Untrusted yani Güvenilir Olmayan olarak belirtiliyor.

Uygulama cihazları Wi-Fi yongalarına göre doğruluyor ve eğer iOS işletim sistemli bir cihaz değilse isim listelenmiyor. Eski iOS cihazlar güvenilir olarak işaretlenseler de isimleri arayüzde belirmeyebiliyor. Windows işletim sistemli kişisel bilgisayar ve Android işletim sistemli akıllı telefonların isimleri de yok.

Listede doğrulayabildiğiniz cihazlar için isim girebiliyorsunuz, daha sonra yapacağınız taramalarda ilgili cihazlar için sizin isimlendirmeniz yer alıyor. Uygulamada reklamlar yoğun şekilde bulunmakta, reklamları kaldırmak için ücretli sürüme terfi edebilirsiniz.

[appbox appstore id1131081757]

[appbox googleplay id=info.lamatricexiste.networksearch&hl]