Kategoriler
Rehberler

Android Telefonun GPS Performansını Artırma

Artık neredeyse her akıllı telefonda bir GPS alıcısı var. GPS alıcısının görevi uydulardan gelen konum sinyallerini işleyerek küçük hata payları ile coğrafi konumunuzu belirlemek. GPS deyip geçiyoruz ama bir 10 yıl kadar önce dönemin akıllı telefonları için harici ürünler kullanılması gerektiğini unutmamak gerek. 🙂 Zaman zaman GPS performansının düştüğünü düşünebilirsiniz. Hareket ettikçe ve kapalı yerlere, yoğun yapıların arasına girip çıktıkça bunu hissetmeniz olağan. Ancak Android’de GPS performansını artırma zor bir işlem değil. Öncelikle ayarları kontrol ediyoruz sonra da bu konuda gerçekten işinize yarayacak bir uygulamayı sizlere önereceğiz. Uygulama sayesinde navigasyon kullanımında, farklı uygulamalarda yer bildirimlerinde ve güncel oyunlarda hız kazanacağınıza emin olabilirsiniz.

Android: GPS Performansını Artırma

Android’de GPS performansını artırma için öncelikle akıllı telefonunuzun konum ayarlarını gözden geçirmeniz gerekmekte. Eğer gerçekten de konuma odaklanan hizmetler sizin için can sıkıcı oluyorsa çareyi akıllı telefonunuzdan yapacağınız küçük bir ayarda bulabilirsiniz.

Android GPS Performansını Artırma

Öncelikle akıllı telefonunuzun Ayarlar menüsünden Konum’u seçin. Konum modu olarak karşınıza gelen seçeneklerden de Yüksek doğruluk’un seçili olmasına özen gösterin. Böylelikle GPS alıcısı en yüksek verimde çalışacak, ek olarak konum belirlemede kablosuz ağ, Bluetooth ve baz istasyonlarından da faydalanacak. Bir de yanına Android’de GPS performansını artırma konusunda uzman bir uygulama ekledikten sonra ciddi bir performans artışı yaşayacağınıza emin olabilirsiniz. Sizin için güzel bir önerimiz var.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&hl=tr

Android’de GPS performansını artırma sağlayan uygulama şimdiye dek 10 milyondan fazla kişi tarafından indirilmiş ve 4.5 yıldız ortalaması var. Sadece tipik GPS uydularını değil, GLONASS, BEIDOU ve gelecekte aktif hale gelecek olan GALILEO gibi servislere de destek veriyor. Eğer akıllı telefonunuzda GLONASS veya BEIDOU servisleri destekleniyorsa onlara ait çekim güçlerini de uygulama sayesinde izleyebilirsiniz. Uygulama yardımcı konum bulma teknolojisi olan A-GPS verilerini de saklayabiliyor ve böylece hızı artırıyor. Üstelik bunu kullanmak için ücretli sürüme geçmenize de gerek yok. Fakat işlemlerin otomatik bir şekilde gerçekleşmesi için Pro sürüme geçiş yapmanız daha mantıklı olabilir. Android’de GPS performansını artırma size tek bir konuda olumsuz yansıyacaktır. Evet, pil süresi. Bu konuda da taşınabilir piller yardıma koşacaktır. Forum sayfamız üzerinden akıllı telefonunuza özel ve güzel bir öneri alabilirsiniz.