Kategoriler
Rehberler

Android: Sosyal Medya Destekli Fotoğraf Çerçevesi Yapımı

Bildiğiniz gibi eski akıllı telefonları değerlendirmenin en güzel yollarından biri dijital fotoğraf çerçevesi olarak kullanmak. Sitemizde sıklıkla bunu tavsiye ederiz. Bu kararı verdikten sonra bir slayt uygulaması kurmanız ve fotoğrafların yerini göstermeniz yeterli olur. Fakat benzer amaç için üretilen ve Android’de sosyal medya destekli fotoğraf çerçevesi yapımı sağlayan bir uygulama ile bu tarz bir kullanıma yönelmek kesinlikle daha çekici hale geliyor. En güzel anları sürekli göz önünde tutmayı kim istemez ki?

https://www.apkhere.com/app/cloudtv.dayframe

Android’de sosyal medya destekli fotoğraf çerçevesi yapımı sağlayan uygulamayı eski bir akıllı telefonda değerlendirebileceğiniz gibi, hali hazırda kullandığınız akıllı telefona da kurabilirsiniz. Fakat ekran koruyucu olarak kullanmak pil süresini biraz etkileyecektir. Uygulamanın ücretsiz hali oldukça etkili seçenekler içeriyor. Biraz daha ince ayar için ücretli seçeneğe de yönelebilirsiniz. Basitçe anlatmak gerekirse uygulamanın görevi Facebook, Instagram, Tumblr, Google+, Dropbox, Flickr, Twitter, 500px ve popüler servislerde paylaştığınız fotoğrafları otomatik olarak slayt gösterisi olarak karşınıza getirmesi.

Android’de Sosyal Medya Destekli Fotoğraf Çerçevesi Yapımı

Kuruluma dair detaylara geçmeden önce özelliklerden bahsetmeye devam edelim. Android’de sosyal medya destekli fotoğraf çerçevesi yapımı sağlayan uygulama aynı zamanda Chromecast ile büyük ekranlara da kablosuz aktarım yapabiliyor. Ekranda bir Chromecast alıcısının olması yeterli. Özel oynatma listeleri, akıllı oynatıcı, sınırsız fotoğraf görüntüleme, ekran koruyucu zamanlama, güç yönetimi, sezgisel mod ücretsiz sürüme dahil. Ücretli sürümde ise farklı olarak karışık gösterme modu, hava durumu bilgisi, zaman ayarlı parlaklık, uygulama başlatıcı ve Chromecast logo kaldırma gibi farklılıklar var.

Android Sosyal Medya Destekli Fotoğraf Çerçevesi Yapımı (1)

Android’de sosyal medya destekli fotoğraf çerçevesi yapımı sağlayan uygulamada ilk olarak hangi sosyal medya hesabından fotoğraf görüntüleyeceksek giriş yapıyoruz. Zaten ilk ektanda en çok kullanılacak seçenekler karşınıza getiriliyor. Simgelere tıklayarak hesaplara teker teker giriş yapmanız gerekiyor.

Android Sosyal Medya Destekli Fotoğraf Çerçevesi Yapımı (2)

Android’de sosyal medya destekli fotoğraf çerçevesi yapımı sağlayan uygulamasında örnek olarak sitemizin Instagram hesabına giriş yaptık. Instagram paylaşımlarımız böylece bir slayt gösterisi olarak görüntülenmeye başlanacak. Adımlar devam ediyor.

Android Sosyal Medya Destekli Fotoğraf Çerçevesi Yapımı (3)

Burada size sorulan soru ilgi alanlarınıza yönelik ek fotoğraflar göstermek isteyip istemediğiniz. Yani araya biraz oyun görselleri veya otomobil fotoğrafları koyabilirsiniz. Birçok kategori var. Eğer sadece sizin paylaşımlarınız olsun istiyorsanız Android’de sosyal medya destekli fotoğraf çerçevesi yapımı sağlayan uygulamada SKIP THIS STEP ile adımı atlayın.

Android Sosyal Medya Destekli Fotoğraf Çerçevesi Yapımı (4)

Son olarak Android’de sosyal medya destekli fotoğraf çerçevesi yapımı sağlayan uygulamada menülerin kullanımı öğretiliyor. App Menu olarak gösterilen uygulama menüsü ayarları, akış yönetimini, hesap kontrollerini, zamanlayıcıları, galerileri ve slaytları kontrol etmeyi sağlayan seçenekleri içeriyor. Playlist Menu’de ise giriş yaptığınız hesaplardaki görselleri inceleyebilirsiniz. Artık uygulamayı çalıştırma zamanı geldi.

Android Sosyal Medya Destekli Fotoğraf Çerçevesi Yapımı (5)

Android’de sosyal medya destekli fotoğraf çerçevesi yapımı sağlayan uygulama görevine başladı. Ekranda fotoğraf yavaş yavaş hareket ediyor ve canlılık veriyor. Aynı zamanda beğeni sayısı gösteriliyor, beğenme veya paylaşmaya dair kısayollar da sergileniyor. Süre sonunda otomatik olarak diğer görsele geçiş yapılıyor ve tüm görseller ekranınıza uyacak şekilde ayarlıyor. Uygulamanın ücretli sürümü kesinlikle 5.99 TL’lik fiyatını hak ediyor. Sorularınız veya farklı bir öneriniz varsa forum sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları