Kategoriler
Rehberler

Android Telefonla Amiga Oyunlarını Oynayın

Eğer çocukluktan beri bilgisayarlarla haşır neşirseniz ve yaşlar da 30’ları bulduysa “Amiga” dediğimizde akan suların duracağını bilirsiniz. Elbette günümüzün oyunları ile yan yana bile konamaz ancak Amiga oyunlarının ulaşılabilirliği ve oynanabilirliği çok daha kolaydı. Burada ulaşılabilirlik derken donanım yatırımını kastediyoruz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ab.uae&hl=tr

Eğer siz de bir zamanların Amiga severiyseniz ve halen tadı damağınızda olan bazı oyunlar varsa yapmanız gereken sadece Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu cebinizden çıkartmak ve küçük birkaç hazırlık yapmak. Sonrasında ise favori veya vakti zamanında heves edip oynayamadığınız efsane oyunların tozunu attıracağız. Konumuz bu kez Android’de Amiga oyunlarını oynama.

Android: Amiga Oyunlarını Oynama

Android’de Amiga oyunlarını oynama kesinlikle zor bir işlem değil. Güçlü veya son model bir akıllı telefona sahip olmanız şart değil. Root ve benzeri teknik işlere de gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey yukarıdaki emulatörü kullanmak ve internetten ROM indirip akıllı telefonunuza kopyalamak. ROM’ları doğrudan akıllı telefonunuz üzerinden de indirebilirsiniz.

Android Amiga Oyunlarını Oynama (1)

Android’de Amiga oyunlarını oynama sağlayan uygulama ilk bakışta biraz karışık gibi gelebilir ancak ayarları tek bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Deneme yanılma bu noktada çoğu zaman işe yarıyor çünkü her akıllı telefonun performans değerleri bir değil. Uygulama sürekli olarak güncellenerek yeni özellikler kazanıyor. Sürüm notlarını açılış ekranında görebilirsiniz.

Android Amiga Oyunlarını Oynama (2)

İlk olarak Configure diyerek Android’de Amiga oyunlarını oynama sağlayan uygulamanın ayarlarına giriyoruz. Uygulama sınıfının en iyisi olduğu için gerçekten de fazla sayıda seçenek içeriyor. Doğrudan ROM indirdiyseniz buradan gösterebilirsiniz. Disketler birden fazla ise yine buradan gösterebilirsiniz. İndirdiğiniz dosyalar bunu belirleyecek. Size bu noktadaki tavsiyemiz hızlı bir bellek kartınız yoksa dosyaları doğrudan akıllı telefonunuzdaki bir klasöre gönderin.

Android Amiga Oyunlarını Oynama (3)

Android’de Amiga oyunlarını oynama uygulamasında ekranı biraz aşağı kaydırarak teknik ayarlara ulaşıyoruz. Burada da normal şartlarda ellemeniz gereken bir seçenek bulunmuyor.

Android Amiga Oyunlarını Oynama (4)

En aşağıya geldiğinizde ise Android’de Amiga oyunlarını oynama uygulaması oyun kontrolüne dair seçenekler sunuyor. Ekran boyutu, Bluetooth kontrolcü desteği, iki kontrolcü kullama imkanı ve dokunmatik ekran kontrolcüsü ayarları buradan yapılabiliyor. Tabii asıl önemli olan konu ROM dosyalarına ulaşmak. Bunun için aşağıdaki siteleri kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Zaten dosya büyüklüğü fazla olmayacağından kota korkusu olmadan indirebilir ve performans endişesi olmadan oynayabilirsiniz. Daha ne olsun!

Android'de Amiga oyunlarını oynama
İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Tavsiye edeceğiniz oyunları mutlaka bekliyoruz. Ayrıca farklı ROM kaynakları da verebilirsiniz. Sorularınız için forum sayfamızdayız.