Kategoriler
Konular

Android İçin En İyi Beş Çizim Uygulaması

Oyun oynamak veya internette gezinmek boş zamanları öldürmek için akla gelen ilk yöntemlerdir ancak daha önce hiç boş zamanlarınızı çizim yaparak da geçirebileceğinizi düşünmüş müydünüz? Öncelikle şunu bilmelisiniz ki Android işletim sistemli akıllı telefonunuz eğer çok da eski bir model değilse size çizimlerde ciddi bir profesyonellik duygusu yaşatacaktır. Gün içinde kağıda karalamalar yapmak yerine Android işletim sistemli akıllı telefonunuzda şaheser olabilecek çalışmalara odaklanabilirsiniz.

Android İçin En İyi Beş Çizim Uygulaması

Bildiğiniz gibi Android ortamında dahili bir çizim uygulamasına yer verilmiyor ve mutlaka Google Play üzerinden yüklemeniz gerekiyor. Bunun için onlarca uygulama denedik ve Android için en iyi 5 çizim uygulaması konumuzu sizlere sunuyoruz. Uygulamaları elbette akıllı telefonlarla sınırlı olarak düşünmeyin. Android işletim sistemli tabletlerde de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Üstelik bu tip uygulamaların da çocuklarınız için çok daha faydalı olabileceğini unutmayın. İlk uygulamamızı tanıtarak konumuza tam anlamı ile başlayalım.

SketchBook

SketchBook, Android ortamında en fazla beğeneceğiniz uygulamalardan biri. Ekranı tamamen kaplayarak geniş bir çalışma ortamına sahip olmanızı sağlıyor. Uygulama içinde farklı boyutta ve renklerde tam 13 farklı fırça mevcut. Ek olarak çalışmalarınızda iyice detaya inebilmeniz adına yüzde 2500 oranında yakınlaşma yapılabiliyor. SketchBook öte yandan profesyonel düzeydeki çalışmalara da odaklanan bir uygulama. Farklı katmanlarda çalışma şansı da veriyor. Uygulama ücretsiz ve bu haliyle bile oldukça iş görüyor.Ücretli sürümde ise 100’den fazla fırçaya erişim, sınırsız sayıda katman kullanma, karıştırma modları ve daha geniş renk paleti mevcut.

Sketchbook
Sketchbook
Developer: Sketchbook
Price: Free

Adobe Illustrator Draw

Adobe’nin olmadığı bir dijital dünya düşünülebilir mi? Elbette hayır. Firmanın Illustrator Draw uygulaması basit olarak bilgisayardaki Illustrator’un mobil bir sürümü olarak düşünülebilir. Uygulama ücretsiz ve kullanışlılık bakımından kesinlikle benzerlerine ağır bir darbe vuracak güçte. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde vektör bazlı fırçalardan faydalanabiliyor ve çok yönlü birçok çizim aracını kullanabiliyor. Katmanlı bir yapı izlendiğinden karmaşık çalışmalarda mobil haldeyken bile çalışmak basite indirgeniyor. Uygulamada ayrıca kalem desteği de mevcut. Ayrıca her Adobe uygulamasında olduğu gibi Adobe hesabı ile kullanmanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  Android için ücretsiz sahte konum uygulamaları
Adobe Illustrator Draw
Adobe Illustrator Draw
Developer: Adobe
Price: To be announced

Sketch

Sketch çarpıcı çizimler yapmanızı ve bu çalışmalara çıkartmalar ekleyerek kolayca sevdiklerinizle paylaşmanızı sağlayan başarılı bir uygulama. Oldukça fazla sayıda renk, etiket ve fırça içeren uygulama ile son derece etkileyici eserlere imza atabilirsiniz. Ek olarak çalışmalarınıza farklı şekillerde yazı yazma imkanınız da bulunuyor. Bize göre uygulamanın en güzel özelliklerden birisi galeride yer alan ve başka kullanıcılar tarafından oluşturulan çizimleri inceleme şansı vermesi. Böylece hayal gücünüzü biraz daha artırabilme şansınız var. Ek olarak Sketch’te paylaşım yapabilir ve başka kullanıcılardan çalışmanız hakkında fikirler alabilirsiniz.

Çizim
Çizim
Price: Free

ArtFlow: Paint Draw Sketchbook

Yine alanındaki en iyi uygulamalardan biri ile karşınızdayız. ArtFlow: Paint Draw Sketchbook’u kullanmaya başladığınızda ortadan açılabilen bir menü göreceksiniz. Menünün ilk yarısı 70’den fazla fırça, boya dağıtma aracı, silgi, boya kovası, renk toplayıcı, çizgi stili aracı gibi aşina olduğumuz detayları içeriyor. Diğer yarıda ise katmanları düzenleme, çoğaltma, döndürme sağlayan araçlar var. Uygulamanın güzel özelliklerinden birisi basınca duyarlı stylus kalemleri desteklemesi ve PhotoShop gibi dosyaları dışarı aktarma fırsatı verebilmesi.

ArtFlow: Paint Draw Sketchbook
ArtFlow: Paint Draw Sketchbook

Sketch Master

Ücretsiz çizim araçları konusundaki son tavsiyemiz ise Sketch Master. Uygulamanın diğerlerine göre daha basit ve kolay kullanımlı olduğunu söylemeliyiz. Çocuklar için hatta bu listedeki en uygunu denebilir. Katmanların görünürlüğünü, şeffaflığını değiştirebilir ve hata yeniden sıralayabilirsiniz. Katman sayısında bir sınırlama konmamış. Kullanılabilecek fırça sayısının sadece yedi adet olması uygulamanın biraz daha çocuklar için geliştirilmiş olduğunu pekiştiriyor. Özellikler arasında kaydetme ve paylaşma seçenekleri de mevcut.

Sketch Master
Sketch Master
Developer: BariLab
Price: Free

Farklı önerileriniz, çalışmalarınız veya varsa sorularınız için forum sayfamızı kullanabilirsiniz.