Kategoriler
Haberler

Sony Xperia X Performance Android Nougat Güncellemesi

Sony Xperia X Performance Android Nougat güncellemesi resmi olarak kullanıma sunuldu. Sony Xperia X Performance akıllı telefon kullanıcıları artık firmware numarasını 39.2.A.0.327‘ye taşıyan OTA güncellemesi aracılığıyla cihazlarını Android’in güncel versiyonu olan Nougat’a yükseltebiliyor.

Sony Xperia X Performance Android Nougat Güncellemesi

sony-xperia-x-performance-android-nougat-guncellemesi-1

Hatırlayacağınız üzere firma daha önce Sony Xperia X Performance Android Nougat güncellemesi ile ilgili sorunları geri bildirimlerle hızlı şekilde tespit edip çözebilme adına güncellemenin Beta versiyonunu hazırlamıştı. Referans olması açısından bu Beta güncellemesinin firmware versiyonunun 39.2.A.0.248 olduğunu not düşelim.

Android Nougat güncellemesi akıllı telefona Marshmallow sürümü çalışırken bünyesinde yer almayan doğal bölünmüş ekranlarla çalışma desteği, Sony Camera uygulamasındaki yeni seçenekler, dokunma hassasiyetinin iyileştirilmesi, otomatik rotasyon hatasının çözümü ve pil tasarrufu sağlayan Stamina modunun daha sorunsuz bir noktaya taşınması gibi yenilikler kazandırıyor.

Xperia X Performance’ın F8131 ve F8132 model numaralı versiyonları bu güncellemeyi alıyor, bu versiyonlardan ikisi de SIM kilitsiz; birisi ABD diğeri ise uluslararası varyant. Akıllı telefonun sahibiyseniz ancak güncelleme bildirimi ulaşmadıysa Android’in Settings (Ayarlar) menüsünden About Device (Cihaz Hakkında) ve Software Updates (Yazılım Güncellemeleri) seçeneğine erişip güncellemeler için elle kontrol gerçekleştirebilirsiniz.

Haziran 2016’da teknoloji mağazalarındaki yerini alan Sony Xperia X Performance akıllı telefon 5 inç genişlikli Full HD IPS LCD ekran, yüksek performanslı Qualcomm Snapdragon 820 yongaseti, 3 GB RAM, 32 / 64 GB depolama alanı, 23 MP ana kamera, 13 MP selfie kamerası, microSD kart yuvası ve su ile toza karşı dayanıklılığı ifade eden IP68 sertifikasıyla ön plana çıkmayı başarıyor.