Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: Solitaire Oynamak

Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda Solitaire oynamak artık mümkün. Microsoft geçtiğimiz günlerde Solitaire’in hayli popüler olan versiyonunu Android ve iOS işletim sistemlerinin uygulama mağazasına getirdi. Bu durum Microsoft Solitaire Collection‘ın ilk kez Windows dışında bir platforma taşınması anlamına geliyor, haliyle Solitaire tutkunlarının bu teklifi geri çevirmeleri hoş olmayacaktır.

Solitaire - Apps on Google Play

Android ve iOS: Solitaire Oynamak

Solitaire bilindiği gibi yıllardır Windows işletim sistemlerinin çekirdek parçalarından birisiydi. Windows 3.0’dan Windows 7’ye dek kişisel bilgisayarlardaki yerini yıllarca korudu, milyonlarca insan bu süreçte eğlenceli zamanlar yaşama fırsatı yakaladı. Daha sonra Microsoft Solitaire yerini Microsoft Solitaire Collection’a bıraktı.

Bu freemium uygulama Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 ve Windows 10 Mobile’da zaten yer alıyor. Geçtiğimiz ayın son döneminde Microsoft Solitaire Collection Android ve iOS platformlarına da taşındı. Microsoft için önemli bir strateji değişikliği ve dikkate değer bir hamle.

Microsoft Solitaire Collection uygulaması Google Play ve App Store’dan ücretsiz indirilebiliyor. Dileyen kullanıcılar reklamlara katlanarak ücretsiz kullanabiliyor ya da ayda 1.99 USD karşılığında Premium Edition’a geçiş yapabiliyor. Premium sürümde reklamlar kalkıyor, oyun iyileştiriciler ve açılışta iki kat para elde edebiliyorsunuz. Premium versiyon Android ve iOS platformlarında yıl sonuna dek ücretsiz kullanılabiliyor.

Microsoft Solitaire Collection bünyesinde Klondike, Spider, FreeCell, Pyramid ve Tripeaks gibi oyunlar mevcut. Kullanıcılar günlük mücadeleler içerisine girebiliyor. Uygulama Xbox Live desteği içermekte, yani Gamertag profilinizle oturum açıp ilerleme, arkadaş ve kazandığınız achievement’ları kaydedebiliyorsunuz.

Microsoft’un açıklamasına göre Microsoft Solitaire Collection Windows platformlarında 119 milyon kullanıcıya ulaştı. Android ve iOS desteğinin gelmesiyle birlikte kullanıcı kitlesinin hızla büyümesi bekleniyor.