Kategoriler
Apps & Oyunlar

Twitter’da QR Kodu Kullanımı

Facebook Messenger uygulamasından sonra Twitter da QR koduna destek verecek biçimde güncellemeden geçti. Bu sayede bir QR kodunu tarayarak ilgili Twitter kullanıcısını anında takip eder hale gelebilirsiniz. Elbette benzer biçimde size özel QR kodunu oluşturup Twitter profilinizi başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bu özellik masaüstü değil mobil uygulamalar tarafından destekleniyor.

QR Kodunuzu Bulun

Twitter hesabınıza ait QR kodunu bulmak için iOS özel Twitter uygulaması içinden profilinize girip çarka sembolüne tıklayın. Açılan menüdeki QR koduna tıklayın.

screenshot-1480768870

Android tarafında profil fotonuza tıklayın ve açılan navigasyon çekmecesinin altındaki QR Koduna tıklayın. Varsayılan olarak QR tarayıcı açılacak. “QR Kodum” butonuna tıklayıp profilinize özel kodu görebilirsiniz. QR kodunuzu galeride saklayıp çeşitli uygulamalar üzerinden paylaşabilirsiniz.

screenshot-1480768887


QR Kod Taramak

iOS özel Twitter uygulamasında profil sekmesindeki çarka tıklayın ve QR koduna tıklayıp dipteki QR Tarayıcı kısmına tıklayın.

Android özel Twitter uygulamasında QR Tarayıcı otomatik olarak açılıyor. Sadece profil fotonuza ve açılan çekmecedeki QR Kodu satırına tıklamanız yeterli.