Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulama Simgelerini Gizlemek

Android‘de uygulama simgelerini gizlemek mi istiyorsunuz? Cihazınızda özellikle güvenlik gerekçesiyle bazı uygulamaların göz önünde bulunması sizi rahatsız ediyor olabilir. Android işletim sistemli akıllı telefonlarda uygulama simgelerini gizlemek gizlilik ve güvenliğin sağlanması açısından faydalı olacaktır. Uygulama simgelerini gizlemek için izleyebileceğiniz yöntemlere göz atıyoruz.

Android: Uygulama Simgelerini Gizlemek

Ön Yüklü Uygulamalar

Android’li akıllı telefonlarda ön yüklü olarak gelen ve çok da işlevsel olmayan, bloatware olarak adlandırılan uygulamalar var. Bunların görünür durumda olması sizi rahatsız ediyorsa kısayollarını ortadan kaldırmak isteyebilirsiniz. Bunun için Ayarlar menüsüne erişin. Uygulamalar ile devam edin. Simgesini gizlemek istediğiniz uygulamayı seçin. Devre dışı bırak butonuna dokunun ve karşınıza gelen ekranda beliren pencerede Tamam butonunu kullanın.

android-uygulama-simgelerini-gizlemek-1

Launcher Değiştirmek

Cihazınızda yer alan varsayılan launcher’ı daha başarılı üçüncü parti bir çözümle değiştirmeyi düşünürseniz popüler launcher çözümlerinde uygulama simgelerini gizlemenin mümkün olduğunu hatırlatalım. Apex Launcher, Nova Launcher, ADW Launcher ve Go Launcher gibi araçlarda uygulamaları gizlemek oldukça kolay.

android-uygulama-simgelerini-gizlemek-2

Hide App – Hide Application Icon

Akıllı telefonunuzda root erişimini sağladıysanız Hide App – Hide Application Icon uygulamasından yardım alabilirsiniz. Uygulamayı Google Play’den yükleyin ve çalıştırın. Arayüzde yer alan + butonuna dokunun.

android-uygulama-simgelerini-gizlemek-3

Karşınıza gelen listeden simgelerini gizlemek istediğiniz uygulamaları seçin.

android-uygulama-simgelerini-gizlemek-4

[appbox googleplay id=com.thinkyeah.apphider]

Uygulamaların simgelerini gizlemek yerine bir PIN kodu, parola deseni ya da parmak izi okuyucu ile güvenliği sağlamayı da düşünebilirsiniz. Bu noktada AppLock, AppLock 2Andrognito 2 ve Smart Hide Calculator gibi araçlardan yardım alabilirsiniz.