Kategoriler
Rehberler

Android: Uygulamaları Hızlı Şekilde Silmek

Android‘de Uygulamaları Hızlı Şekilde Silmek için tercih edebileceğiniz yöntemleri ele alıyoruz. Android işletim sistemli akıllı telefonlar için Google Play uygulama mağazasında yüzbinlerce uygulama mevcut. üstelik oldukça işlevsel ve kaliteli seçenekler var. Tabii sürekli uygulama yüklemek / deneyimlemek bir süre sonra cihazda boş depolama alanının azalmasına neden oluyor. Bu noktada gereksiz uygulamaları cihazdan kaldırma ihtiyacı hissediliyor. Size Android‘de Uygulamaları Hızlı Şekilde Silmek için kullanabileceğiniz iki başarılı aracı tanıtacağız.

Android: Uygulamaları Hızlı Şekilde Silmek

1. Easy Uninstaller

Uygulamaları kaldırma işlemini yalnızca birkaç basit dokunuşa indirgeyen başarılı bir uygulama. Cihazınızda hızlı şekilde boş depolama alanı açabilmenize olanak tanıyor. Uygulamayı yükleyip çalıştırdığınızda akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulamalar alfabetik olarak listeleniyor. Cihazınızda çok sayıda uygulama kuruluysa kaldırmak istediğiniz uygulamayı uzun listede aramak yerine üst kısımda yer alan arama butonunu kullanarak bulabilirsiniz.

Kaldırmak istediğiniz uygulamaları sağ kısımlarında yer alan kutucukları işaretleyerek seçin. Ardından üst kısımdaki Uninstall butonunu kullanın. Araç sizden her uygulama için onay isteyecektir.

android-uygulamalari-hizli-sekilde-silmek-1

Easy Uninstaller uygulamaların boyutu ve pil tüketimleri hakkında bilgiler de sağlamakta. Kaldırdığınız uygulamalarla ilgili geçmiş kaydı tutması ilginç bir detay. Hoşlansanız da hoşlanmasanız da bünyesinde antivirüs özelliği de var. Uygulamaları kaldırmak yerine microSD karta taşıma seçeneği sunuyor. Pil tüketiminin biraz fazla olduğunu söyleyebiliriz.

[appbox googleplay id=mobi.infolife.uninstaller]

2. Uninstaller

Basit ve sade bir arayüzle gelen Uninstaller uygulaması Android’li akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulamaları hızlı şekilde kaldırabiliyor. Boyutu yalnızca 0.5 MB seviyesinde. Cihazlarda ön yüklü olarak gelen bloatware uygulamaları kaldıramıyor.

android-uygulamalari-hizli-sekilde-silmek-2

Uygulamaların yüklenme tarihlerini görüntüleyebilmesi sevindirici. Çalışmak için root erişimine ihtiyaç duymadığını belirtelim.

[appbox googleplay id=com.rhythm.hexise.uninst]