Kategoriler
Rehberler

Android: Kısa Mesajları Gizlemek

Android‘de kısa mesajları gizlemek hassas bilgilerin başkaları tarafından görülmesini engellemek ve gizliliğin sağlanması açısından önemli olabilir. Android’li akıllı telefonlarda kullanıcılar artık daha çok anlık mesajlaşma uygulamalarını tercih ediyor ancak bazı durumlarda (örneğin arkadaşınızın ya da sizin internet paketinin bitmesi gibi) kısa mesaj yani SMS’ler kurtarıcı olabilir. Android’li telefonunuzu belki kilit ekranına dahil edilecek bir parola ya da desen ile koruma altına alabilirsiniz ancak SMS’lere ikinci bir güvenlik kalkanı eklemek akıllıca olabilir. Dilerseniz Android‘de kısa mesajları gizlemek için kullanabileceğiniz uygulamayı daha yakından tanıyalım.

Android: Kısa Mesajları Gizlemek

Sizlere tanıtmak istediğimiz uygulama Message Locker adını taşıyor. Üstelik kısa mesajların dışında diğer mesajlaşma uygulamaları ve e-postalarınızı da korumanıza olanak tanıyor. Kısa mesaj, e-posta ve diğer mesajlaşma uygulamalarına erişimde belirlediğiniz parolanın girişini zorunlu hale getiriyor.

Öncelikle Message Locker uygulamasını Google Play uygulama mağazasından indirin ve akıllı telefonunuza yükleyin. Elbette hizmet şartları ve kullanıcı sözleşmesini onaylamanız gerekecek.

[appbox googleplay id=inno.messagelocker&hl=en]

android-kisa-mesajlari-gizlemek-1

Uygulamayı açın.

android-kisa-mesajlari-gizlemek-2

Kısa mesajlarını gizlemek için daha sonra sürekli gireceğiniz PIN kodunu belirlemek için bu ekranı kullanacaksınız. Parola 4 karakterden 8 karaktere kadar belirlenebilmekte.

android-kisa-mesajlari-gizlemek-3

Önceki aşamada belirlediğiniz parolayı bu ekranda tekrar girmeniz isteniyor, böylece yanlış parola belirlemenizin önüne geçiliyor.

android-kisa-mesajlari-gizlemek-4a

Belirlediğiniz PIN kodunu unutmanız durumunda sıkıntı yaşamamanız adına e-posta adresinizi girmeniz isteniyor. E-posta adresinizi doğru şekilde girdiğinizden emin olun ve sağ üst kısımdaki DONE butonuna dokunun.

android-kisa-mesajlari-gizlemek-5

Numerik parola yerine bir desen de belirleyebiliyorsunuz, uygulama size bu konuda hatırlatma yapacaktır.

android-kisa-mesajlari-gizlemek-6

Uygulama mesajlaşma işlevine sahip olan araçları tespit edecek ve listeleyecektir. Parola ile güven altına almak istediğiniz uygulamaları belirleyin.

android-kisa-mesajlari-gizlemek-7