Kategoriler
Rehberler

Android: Mesajları Windows Bilgisayarda Görüntülemek

Android‘li telefonlara gelen mesajları Windows bilgisayarda görüntülemek özellikle bilgisayar başında uzun süreler çalışan kullanıcılar için oldukça faydalı olabilir. Özellikle ekran başında kendinizi kaybediyor ve saatlerce çalışıyorsanız akıllı telefonunuza gelen kısa mesajlardan haberdar olmak için yararlanabileceğiniz başarılı uygulamalar / hizmetler var. Dilerseniz Android’li akıllı telefonunuza gelen kısa mesajları Windows bilgisayarda görüntülemek için kullanabileceğiniz uygulamalara kısaca göz atalım.

Android: Mesajları Windows Bilgisayarda Görüntülemek

SMS Text Messaging & Group MMS

android-mesajlari-windows-bilgisayarda-goruntulemek-1

Kullanıcılar ve sektör çalışanları tarafından sıkça tercih edilen uygulama SMS fonksiyonlarının yanı sıra istenmeyen numaralardan gelen mesajları da engelleyebiliyor. Hatta mesaj zamanlama özelliği de mevcut. Bazı kullanıcılar MMS işlevleriyle ilgili sıkıntıları olduğunu belirtse de MMS’e pek de ihtiyaç duymayacağınız açık. Uygulamanın kurulum ve yapılandırılması kolayca halledilebiliyor.

[appbox googleplay id=com.texty.sms]

Pushbullet

android-mesajlari-windows-bilgisayarda-goruntulemek-2

Pushbullet hizmete açılmasının ardından akıllı telefon kullanıcılarının yoğun şekilde faydalandığı bir hizmet konumunda, biz de severek kullandığımızı ifade edebiliriz. Araç çok sayıda mesajlaşma uygulaması ile entegre olabiliyor, yani bilgisayar başındayken önemli mesajlarınızı kaçırmanızı engelliyor. Facebook ve WhatsApp desteğinin bulunması sevindirici.

[appbox googleplay id=com.pushbullet.android]

AirDroid

android-mesajlari-windows-bilgisayarda-goruntulemek-3

Diğer uygulamalar sizin için yeteri kadar cazip değilse AirDroid belki aklınızı çelebilir. SMS bildirimlerini size iletmesinin yanı sıra sizin yanıt oluşturabilmenize de olanak tanıyor, fakat bu özellikten yararlanabilmek için bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor.

[appbox googleplay id=com.sand.airdroid]

Deskphone – SMS on Desktop

android-mesajlari-windows-bilgisayarda-goruntulemek-4

Google Play’den indirilebilen bir diğer seçenek konumundaki Deskphone’dan yararlanmak için bir kullanıcı hesabı oluşturmanıza gerek yok. Araç mesajları bilgisayara iletebilmek için bir Google Chrome eklentisini kullanıyor, Google hesabınızla oturum açmanız yeterli oluyor.

[appbox googleplay id=com.lahiru.xmes]