Android: Kilit Ekranı Duvar Kağıdını Değiştirmek

REKLAMLAR

Android'de kilit ekranı duvar kağıdını değiştirmek mümkün. Android'li akıllı telefonlarımıza gün içerisinde onlarca kez bildirim geliyor haliyle kilit ekranını defalarca geçerek ilgili uygulamalara ulaşıyoruz. Yani kili ekranı stratejik olarak hassas bir konumda. Bu alana göze hoş gelen duvar kağıtları ayarlayarak akıllı telefonunuzu daha çekici bir hale dönüştürebilirsiniz. Android'in mevcut Ayarlar menüsünde kilit ekranı duvar kağıdını değiştirmek için kullanılabilecek seçenek mevcut. Tabii başarılı üçüncü parti uygulamalar da yok değil.

Android: Kilit Ekranı Duvar Kağıdını Değiştirmek

Android'li akıllı telefonunuzda Settings (Ayarlar) menüsüne gidin. Device (Cihaz) sekmesi altındaki Personalization (Kişiselleştirme) bölümünden Wallpaper (Duvar Kağıdı) seçeneğine dokunun.

android-kilit-ekrani-duvar-kagidini-degistirmek-1

Buradan Lock screen seçeneğine dokunun ve kilit ekranı için dilediğiniz görseli galerinizden seçin.

android-kilit-ekrani-duvar-kagidini-degistirmek-2

Android'de kilit ekranı duvar kağıdını değiştirmek için kullanabileceğiniz başarılı üçüncü parti uygulamalar da var. Bunlardan birisi Microsoft tarafından geliştirilen Picturesque Lockscreen. Kullanmak zorunda değilsiniz fakat uygulama cihaza Bing arama motorunu da getiriyor. Kilit ekranınızda her gün iç ferahlatan bir duvar kağıdı görmek istiyorsanız Picturesque Lockscreen'e şans tanımalısınız.

REKLAMLAR

Picturesque Lock Screen
Picturesque Lock Screen

Uygulamayı Google Play uygulama mağazasından yükledikten sonra çalıştırın. Uygulamayı sürekli olarak kullanmak niyetindeyseniz bildirimleri etkinleştirmenizi öneriyoruz.

android-kilit-ekrani-duvar-kagidini-degistirmek-3

Tanıtım ekranının ardından yeni kilit ekranınızı göreceksiniz. Kilit ekranı duvar kağıdı her gün otomatik olarak değiştirilecektir. O gün için duvar kağıdını beğenmediyseniz arayüzde sağ alt kısımda yer alan, i harfi içeren butona dokunun, karşınıza gelen ekrandan dilediğiniz duvar kağıdını bulana kadar seçeneklere hızlı şekilde göz atabilirsiniz.

REKLAMLAR

android-kilit-ekrani-duvar-kagidini-degistirmek-4

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...