Kategoriler
Apps & Oyunlar

iOS: Fotoğraf Üzerine Yazı Yazma Uygulamaları

Fotoğraf çekimleri sonrasında bunları anıya dönüştürmek ya da e-kartlar oluşturmak istediğinizde üzerlerinde metin notları yazmak zorunda kalabilirsiniz. Bazıları ücretsiz, bazıları ücretli olan çok sayıda uygulama var.

LiPix

lipix-iphone

Alanındaki en iyi seçeneklerden biri ve görevini yerine getiriyor. Pro sürümüne 5.29 TL verenler daha fazla çerçeve, font, efekt elde edebiliyor. Basit sürümde hızlı biçimde metin ekleme seçenekleri, font boyutu değiştirme, renklendirme, döndürne, emoji ve etiket etkleme seçenekleri var.

FX Photo Studio

fx-photo-studio

Ücretsiz gelen uygulamanın avantajı daha fazla sayıda (iki yüze yakın) efekt ve filtre içermesi. Ayrıca efektleri kombine edebilir ve kontrolü ele geçirebilirsiniz. Ayrıca efektleri tüm görsele değil sadece bir kısmına uygulayabilirsiniz. Elbette çok sayıda fontla metin girilebiliyor. Bazı seçenekleri eklemek içinse uygulama içi ödeme isteniyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

TypeDrawing

typedrawing

5.29 TL istenen uygulama hayli başarılı. Tipografik çizim uygulaması ve gerçekten de artistik kişilerin içindeki yeteneği ortaya çıkarmasına olanak veriyor. Sadece parmaklarınızı ve sunulan kontrolleri kullanarak eşsiz ve etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz. Dış hatlar, gölgeler, semboller gibi çok sayıda ince ayar yapılabiliyor.

Comic Caption Cartoon Creator

comic-strip-creator

Bu uygulamaysa öncelikli olarak karikatürlerdekine benzer konuşma balonları oluşturup çizgi romana dönüştürmeye yarıyor. Çok sayıda fotoğrafı derleyip mini bir hikaye elde edebilirsiniz. Binden fazla etiket, 30 ayrı karikatür görünüm filtresi, 65 özel font ve 11 ayrı balon şekli içeriyor. İstenen ücret 10.49 TL yani epey pahalı.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Android: Gmail'de süresi dolan e-posta nasıl gönderilir?