Kategoriler
Apps & Oyunlar

Super Mario Run İnternet Bağlantısı Olmadan Oynanmayacak

Merakla beklenen Super Mario Run oyunu 15 Aralık’ta iPhone kullanıcıları için App Store mağazasına giriş yapacak. Oyunun demosu şu an Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılar için indirilebilir durumda. Önceki gün yayınlanan oynanış videosu ile Super Mario Run hakkında izlenim edinmek mümkün.

Super Mario Run İnternet Bağlantısı Olmadan Oynanamayacak

super-mario-run-internet-baglantisi-olmadan-oynanamayacak-1

Duruma bakılırsa Super Mario Run‘ı oynayabilmek için aktif bir internet bağlantısı şart olacak. Bu hayal kırıklığı yaratan bilgiyi oyunun yaratıcısı Shigeru Miyamoto bir röportaj sırasında paylaştı. Miyamoto tek oyunculu World Tour’un bağlantı döngülerinin ve Mushroom Kingdom ile Toad Rally bölümlerinin hayli komplike olması nedeniyle internet bağlantısına ihtiyaç duyulduğunu belirtiyor.

Miyamoto açıklamasında oyuncuların bu üç oyun modunu tüm fonksiyonlarıyla sorunsuzca oynayabilmeleri için ağ bağlantısının temelde avantaja dönüştüğü görüşünde. Tabii işin bir de güvenlik boyutu var. Oyunun yaratıcısı yazılımlarının kendileri için çok önemli bir değer olduğunu ve oyunu satın alan oyuncularına yazılımlarını güven altında tutarak en iyi şekilde hizmet vermek istediklerini ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir:  Soru çözdürme uygulaması önerisi

Günümüzde internet bağlantı olanaklarının oldukça iyi olduğu açık. Hemen her yerde Wi-Fi bağlantısı bulunabiliyor. Wi-Fi bağlantısının olmadığı alanlarda ise mobil internet paketlerimiz var, 3G ya da 4G bağlantısı üzerinden tatmin edici bağlantı hızı / kalitesi çoğu durumda elde edilebiliyor. Ancak internet bağlantısı olanağına erişilemeyen metro ya da uçak yolculuğu gibi anlarda oyuncuların Super Mario Run sevdalarını en azından kısa bir süre için kalplerine gömmeleri gerekecek.