Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Facebook’a HD Video Yüklemek

Android’de Facebook’a HD video yüklemek artık mümkün! Gelmiş geçmiş en büyük sosyal ağ sitesi olan Facebook geçtiğimiz aylarda video içerik konusunda atağa geçti. İster canlı yayın, ister önceden yüklenmiş videolar olsun firma kullanıcılarının daha yaratıcı ve çok sayıda video paylaşmasını istiyor. Diğer taraftan Facebook‘un Android işletim sistemi için geliştirilen uygulamasında bu döneme dek çok önemli eksik vardı. Uygulama ile Facebook’a yüksek çözünürlüklü video yüklenemiyordu. 2016’nın son günlerini yaşıyoruz, bu Facebook gibi bir sosyal ağ servisinin milyonlarca kullanıcı tarafından erişilen mobil uygulaması için şüphesiz kabul edilemez bir durumdu. Son gelişmelere bakılırsa artık Android işletim sistemli akıllı telefonlardan Facebook’a HD video yüklemek mümkün hale geliyor.

Android: Facebook’a HD Video Yüklemek

android-facebooka-hd-video-yuklemek-1

Android Police internet sitesinin editörlerinden birisinin paylaştığı ekran görüntüsünde Facebook’un Android uygulamasına Upload Videos in HD seçeneği dahil edilmiş. Bu birçok kullanıcının uygulamada uzun süredir görmek istediği bir özellikti, nihayet araca kazandırılmışa benziyor. Siz de Facebook’ta Uygulama Ayarları bölümüne giderek bu seçeneğin yer alıp almadığını kontrol edebilirsiniz, bu seçenek tüm kullanıcıların hizmetine henüz sunulmuş değil.

Facebook uygulamasına HD video yükleme desteğinin yanı sıra video merkezli başka özellikler de eklenmiş; bunların arasında picture-in-picture video, video yüklemede aynı çözünürlüğün korunması, videoları çevrimdışı görüntüleme üzere indirme seçeneği de var. Bunlar da şüphesiz göz ardı edilecek özellikler değil ancak Facebook’a yüksek çözünürlüklü video yüklemenin hayli eğlenceli olduğu açık.