Kategoriler
Apps & Oyunlar

YouTube: Kalınan Yerden Devam Etmek

YouTube sitesinin web arabirimi ve mobil uygulamaları güncellemeden geçerek kalınan yerden izlemeye devam etme özelliği eklendi. Bir YouTube videosu izleyip sonuna kadar bitirmediğinizde YouTube bunu hatırlıyor ve videolara ait küçük fotoğraflar arasında gezdiğinizde ne kadarını izlediğinizi gösteren bir ibreye yer veriyor. Bunun üzerine tıklarsanız, video en son bıraktığınız yerden devam etmeye başlıyor.

YouTube’da Kalınan Yerden Devam Etmek

Bir videonun ne kadarını izlediğinizi görebilmek ve o noktadan devam edebilmek için mobil cihazda YouTube uygulamasının en son sürümünün (Android için 11.43.45 ve üstü, iOS için 11.45 ve üstü) kurulu olması gerekiyor. Bir videoya tıklayıp oynatılmasını sağlayın. İstediğiniz bir anda uygulamada başka kısımlara geçebilirsiniz. Bir sonraki aşamada aynı videoya ait küçük fotoğrafı gördüğünüzde alt kısımda kırmızı durum ibresi olacak ve videonun ne kadarını izlediğinizi anlamanıza imkan verecek.

screenshot-1481633111

Videoya tekrar tıklarsanız kaldığınız yerden devam edecek. Kaldığınız yerden devam etmek için web arabirimiyle mobil uygulama arasında geçiş yapabilirsiniz. Tekrar İzle kısmına göz atmanız yeterli. Bu şekilde son izlenen videolardaki izleme durumu saklamayı engellemenin yolu yok. Saklanan konumu değiştirmek için video izlerken basit biçimde ileri atlamak ve ardından ayrılmakla konumu değiştirebilirsiniz. Sadece en son izleme anı saklanmakta.

2

Üye olduğunuz ya da olmadığınız kanallardaki videoları izlemenizle bu durum otomatik olarak gerçekleşiyor yani sınırlama yok. İzlediğiniz ve yarım bıraktığınız videoların tümü Tekrar İzle kısmına eklenmiyor. Bulamadıklarınız varsa Geçmiş kısmına bakmanız gerekecek ama burada da kırmızı ibre görülüyor olacak.