Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Facebook Etkinlikler Uygulaması

Facebook’un Ekim ayında iOS kullanıcılarına özel olarak sunduğu Etkinlikler adlı özel uygulama basit biçimde yakınınızda gerçekleşen etkinliklerden haberdar olma ve hızlıca sonuç elde etme imkanı veriyor. Sonunda beklenen an geldi ve aynı Facebook Events uygulamasının Android sürümü dağıtıma girdi. Firmadan gelen açıklamaya göre Google Play Store mağaza ortamına eklenmiş olsa da ilk aşamada sadece belirli ülkeler indirebiliyor. Zaman içinde diğer ülkelerin de listeye eklenmesi bekleniyor.

Android için Facebook Etkinlikler Uygulaması

iOS sürümünde olduğu gibi Facebook Etkinlikleri uygulamasıyla “bugün ne yapsam” derdi sona eriyor. Aynı zamanda arkadaşlarınızın hangi etkinliğe katılmak için onay verdiğini de görebilirsiniz. Gideceğiniz yerde ya da yakınında gerçekleşecek etkinlikleri keşfetmeniz de son derece kolay. Her bir etkinliği seçtiğinizde gidecek olan arkadaşlarınız gösteriliyor.

gsmarena_001

Facebook uygulaması ve servisiyle doğrudan bağlantılı olduğundan nelere ilgi duyduğunuzu arkadaşlarınız görebilecek ve Etkinlikler uygulaması kurmamış olsa bile arkadaşlarınızı davet etme imkanı sunulacak. Etkileşimli harita üzerinden yakındaki etkinlikler görebilir, sonuçları kategori ve zamana, arkadaşlar arasındaki popülerliğine, daha önceki katılım durumunuza ve beğeni verdiğiniz sayfalara göre sınırlayabilirsiniz. Ayrıca onayladıklarınızı telefondaki takvime ekleyip kısa sürede işlerinizi düzene sokabilirsiniz. Bildirimleri aktifleştirerek daha önceden hazırlık haberi almanız da mümkün.