Kategoriler
Konular

Bilgisayardaki Filmleri Akıllı Telefonda İzlemek

Bilgisayardaki Filmleri Akıllı Telefonda İzlemek mümkün. 21. yüzyılın insanlığa sağladığı en büyük güzelliklerden birisi olarak herhalde film ve TV dizilerini akıllı telefon / tabletlerden dahi izleme olanağını gösterebiliriz. Netflix ve benzeri hizmetler internet erişimi olan mobil cihazlara ücretli abonelik karşılığında film / dizi akışı sunabiliyor. Peki bilgisayarınızın sabit diskinde depoladığınız filmleri akıllı telefon ya da tabletinizde nasıl izleyebileceksiniz? Dilerseniz Bilgisayardaki Filmleri Akıllı Telefonda İzlemek için kullanabileceğiniz, ön plana çıkan uygulama ve programlara göz atalım.

Bilgisayardaki Filmleri Akıllı Telefonda İzlemek

1. VLC Streamer

bilgisayardaki-filmleri-akilli-telefonda-izlemek-1

VLC açık kodundan yararlanılarak geliştirilen uygulamanın geliştirme işini tamamen farklı bir ekip üstleniyor. Bilgisayarınıza film akışında yardımcı olacak Helper yazılımını yüklemelisiniz. Akıllı telefon ve bilgisayarınız bu yazılım sayesinde iletişim kurabilecek. Wi-Fi ağınızı film / dizi akışıyla meşgul etmek istemiyorsanız yayın kalitesi ve çözünürlüğü düşürme olanağınız var. Helper yazılımı encode ve akışı aynı anda sunduğu için çok eski sistemlerde ve giriş seviyesi özelliklere sahip bilgisayarlarda sorun yaşanabilir.

İlginizi Çekebilir:  GeForce Now, bazı LG TV'lerde yüklü olarak geliyor
VLC Streamer Free
VLC Streamer Free
Developer: Unknown
Price: Free
‎VLC Streamer
‎VLC Streamer
Price: Free+

2. VLC for Mobile

bilgisayardaki-filmleri-akilli-telefonda-izlemek-2

Uygulama kişisel bilgisayarlar için geliştirilen VLC Player’ın resmi mobil versiyonu. Dropbox, Google Drive, OneDrive, Box, iCloud Drive, iTunes gibi bulut depolama hizmetleriyle eşitleme yapabiliyor. Yani film koleksiyonunuz nerede olursa olsun VLC ile film keyfinizi sürdürebilirsiniz. Elbette Wi-Fi üzerinden film akışı desteği var. Android versiyonu ağda paylaşılan dizinlere doğrudan erişebilirken iOS versiyonu bir medya sunucusu kurulumuna (SMB, FTP, UPnP/DLNA) ihtiyaç duymakta.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları
VLC for Android
VLC for Android
Developer: Videolabs
Price: Free
‎VLC media player
‎VLC media player
Developer: VideoLAN
Price: Free+

3. KMPlayer

KMP masaüstü versiyonu bulunan ve daha sonra mobil platformlara adapte edilen başka bir çözüm. Google Drive ve Dropbox hesaplarınızdaki medya dosyalarına erişebiliyor, eğer varsa kişisel FTP sunucunuzdaki dosyalarınızı da oynatabiliyor. Bilgisayarınıza yükleyebileceğiniz KMP Connect yazılımıyla sabit diskinizdeki filmleri ve dizileri akıllı telefonunuza akış olarak sunabilirsiniz. Mobil uygulamalarda arayüzdeki reklamlardan kurtulmak için 2.25 USD ödemek durumundasınız.

KMPlayer - Tüm Video Oynatıcı
KMPlayer - Tüm Video Oynatıcı
‎KMPlayer
‎KMPlayer
Developer: PandoraTV. CO.,LTD
Price: Free

4. Plex

Plex uygulamasının da kendi PC yazılımı mevcut, yalnızca indirin ve kişisel bilgisayarınızda ayarlarını yapılandırın. PC yazılımı ile Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlara film / dizi akışı sağlanabiliyor, üstelik Wi-Fi ile yetinmek durumunda da değilsiniz. Evet, uygulama internet bağlantısı üzerinden akış da sunabilmekte.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu
Plex: Stream Movies & TV
Plex: Stream Movies & TV
Developer: Unknown
Price: Free
‎Plex: Movies, TV, Music & More
‎Plex: Movies, TV, Music & More

5. Infuse Pro 5

bilgisayardaki-filmleri-akilli-telefonda-izlemek-3

Infuse Pro 5 iOS için geliştirilen en güçlü araç ve fiyat etiketi de hayli yüksek olan bir uygulama. Çeşitli eklentiler ile önemli işlevler kazanabiliyor. Çok sayıda formatı destekliyor, altyazılar için arama gerçekleştirebiliyor, izlediğiniz içeriklerde hangi bölümde kaldığınızı hatırlayabiliyor. Film izlemeyi önemseyen ve ciddiye alan kullanıcılara hitap ediyor.

Windows ve Mac sistemlerden paylaşılan dosyalara doğrudan erişebildiği gibi ağ sürücülerine, FTP sunuculara, UPnP/DLNA sunuculara; Dropbox, Google Drive ve OneDrive gibi bulut depolama hizmetlerine destek sunuyor. Picture-in-Picture ve Split View modu dahi var.

‎Infuse Pro 5
‎Infuse Pro 5
Developer: Firecore, LLC
Price: ₺249,99