Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Drive Desteğiyle iOS’tan Android’e Kolay Geçiş

Hatırlanacağı üzere birkaç ay önce Google tarafından hazırlanan ve iOS kullanıcılarının Android ortamına geçmesini kolaylaştıran Google Switch uygulaması kullanıma sunulmuştu. Aslında hazırlanmış olan internet sitesi üzerinden sunulan bilgiler daha fazla ön plana çıkıyordu ve uygulama sunulmuyordu. Bu amaca yönelik olarak iOS uygulamasının indirilmesi öneriliyordu. Bu sistemde kullanıcının Google Photos, Contacts, Drive gibi uygulamalardaki verileri ayrı ayrı yedeklemesi gerekiyordu. En sonunda beklenen güncelleme geldi ve Switch sitesi güncellenerek Google Drive bağlantısı eklendi.

iOS’tan Android’e Kolay Geçiş

Google imzalı Switch sitesi, iOS kullanıcılarının Android ortamına geçişini kolaylaştıracak biçimde hazır hale getirildi. Ardından uygulamaya girip yedekleme aracını kullanarak nelerin yedeklenmesi istendiğini seçmek ve Yedeklemeyi Başlatmak yeterli oluyor.

switch-ios

Android yüklü yeni cihazda ilk kurulumu yaparken Gmail hesabıyla oturum açtıktan sonra daha önceden iOS ile yedeklenmiş olan tüm yedekler bekliyor ve siz onay verir vermez Google Photos fotoğrafları, Google Drive dosyaları, Contacts kişileri ve Calendar takvim girdileri gibi içerikler yeni cihazda yerini alıyor. Ancak bu durumda bile iOS ortamında saklanan SMS mesajlarını Android ortamına aktarmanın otomatik bir yolu sunulmuyor.