Kategoriler
Rehberler

Nexus 5X İle Daydream VR Kullanabilmek

Google‘ın kısa süre önce tanıttığı ve Nexus serisi yerini alan Pixel serisi akıllı telefonlara özel geliştirilen Daydream VR adlı son nesil sanal gözlük ilk aşamada sadece Nougat destekli Google Pixel modelleriyle sınırlı kalmıştı. Ardından Motorola Moto Z ve Z Force modellerinin de desteklediği açıklandı ama az sayıda cihazda kalındı.

Nexus 5X İle Daydream VR

Android kullanıcıları ve geliştiriciler bir süredir Daydream VR’ın daha fazla kullanıcıya ulaşması için denemeler yapıyordu çünkü ne de olsa teoride Android 7 Nougat destekli tüm akıllı telefonların bununla uyumlu olması gerekmez miydi? Son olarak LG üretimi Nexus 5X özel firmware üzerinde yapılan düzenlemeden sonra Daydream VR destekler hale getirildi. Reddit kullanıcısı u/CharaNalaar açıklamasına göre root edilmiş Nexus 5X’de izin dosyasını düzenlemek yeterli oluyor.

İlginizi Çekebilir:  iMessage efektlerini anahtar kelimelerle tetikleme

google-daydream-view-580x358

Yapılması gereken Google VR Servisleri uygulamasını kurmak ve dosyadaki belirli değerleri değiştirmek. Ardından Daydream VR gözlükle eşleştirip kullanmak an meselesi. Aslında bu yöntemle Android 7 Nougat destekli tüm akıllı telefonların destek vermesi bekleniyor. 79 dolar olan gözlük ucuz olmasa da Cardboard’dan çok daha üstün ve uzaktan kumanda da içeriyor. Detaylı açıklama için https://www.reddit.com/r/Android/comments/5hno6u/got_daydream_to_work_on_my_5x_might_work_on_other/